Real Madrid başkanı Perez

Başkan, Les Bleus'un neden Lyon doğumlu ası

, Benzema'nın Fransa'daki ihmalinin 'büyük bir israf' olduğunu söyledi

Başkan, Les Bleus'un Lyon doğumlu ası neden gözden kaçırdığının anlaşılamayacağını söyledi

Real Madrid başkanı Florentino Perez, Karim Benzema'nın Fransa milli takımında yer almamasının "büyük bir israf" olduğundan şikayet etti.

Benzema, takım arkadaşı Mathieu Valbuena'ya o zamanlar Marsilya'lı oyuncunun göründüğü bir seks kaseti üzerine şantaj yapmakla suçlandığı 2015'ten beri Fransa'da yer almadı.

Real Madrid golcüsü, anavatanındaki Euro 2016 ve Fransa'nın 2018 Dünya Kupası'ndaki başarılı galibiyeti de dahil olmak üzere bir dizi büyük uluslararası etkinliği kaçırdı.

Perez, Avrupa 1'e “Bu büyük bir karmaşa” dedi. “Kendinizi dünyanın en iyi oyuncularından birinin varlığından mahrum bırakmak, kimsenin anlayamayacağı bir durumdur.

Örnek teşkil eden davranışını vurgulamak isterim. Takım arkadaşları tarafından büyük beğeni topluyor.

“Benzema, profesyonellik, bağlılık, tevazu gibi değerleri temsil ediyor. Benzema'nın sahadan hiç ihraç edilmediğini belirtmek isterim.

"Onunla gurur duyuyoruz. Karim hakkında söyleyebileceğim tek şey olumlu. Bu yüzden neden Fransa takımında oynamadığını anlamıyorum."

Oyuncu, Fransa baş antrenörü Didier Deschamps'in Fransız toplumunun ırkçı bir kesiminin kendisini yanına almaması için kamuoyu baskısına boyun eğdiğini öne sürdü, ancak Les Bleus'un patronu bu yorumları unutamayacağını söyledi.

"Bu bir yara izi," dedi Deschamps. Zaman geçse bile unutamam. Sadece Karim Benzema ile ilgili değil. Başka insanlardan buna neden olan ve ailemi etkileyen ifadeler var. "

Benzema, uluslararası göreve dönüşte kapıyı kapatmadı, ancak ülkesi için 81 maça ve 27 golde sıkışıp kalacak gibi görünüyor.

Bir yıl sonra Avrupa Şampiyonası'nda yer alırken, 2007'de bir genç olarak ilk maçında Avusturya'ya karşı galibiyet golünü atarak uluslararası sahneye çıktı. Ayrıca iki Dünya Kupası ve Euro 2012'de oynadı.

Ancak, saha dışı ilişkileri nedeniyle hiçbir zaman gerçekten başarılı bir Fransa tarafında yer almadı.