Ruvimbo Mucherera: Zimbabwe forvet, Finlandiya'da KuPS'ye katıldı

ABD doğumlu Zimbabwe,

ABD doğumlu Zimbabwe, Ocak ortasından itibaren yürürlüğe girecek olan Finlandiya merkezli birliğe transferini tamamladı.

Ruvimbo Mucherera, Ocak 2021'den itibaren Fin Naisten Liiga takımı KuPS'ye bir yıllık bir anlaşma için katıldı.

ABD doğumlu Zimbabwe, Litvanya şampiyonu Gintra Universitetas ile yollarını ayırdı ve Kadınlar Şampiyonlar Ligi de dahil olmak üzere Rimantė Jonusaite'nin takımında rol aldı.

ABD, Oviedo'da doğan 24 yaşındaki, 2020 yazında Gintra ile ilk profesyonel sözleşmesini imzalamadan önce Kuzey Carolina Üniversitesi'nde başladı.

Takımın baş antrenörü Ollipekka Ojala, takımın baş antrenörü Ollipekka Ojala, imzalamasıyla ilgili olarakkulübün web sitesine şunları söyledi: “Menajerimiz Vesa Kauppila, oyuncuları haritalamak için çok çalıştı ve bu çalışmanın sonucunda, güçlü yönleriyle takıma bir oyuncu ekledik bizi hücum yönünde daha da tehlikeli hale getiriyor ve savunma hattımıza daha fazla hız kazandırıyor.

"Gerektiğinde biraz daha yüksek oynayabilen ve oyunlarda bir takıma liderlik edebilecek bir oyuncu istedik.

"Üst düzey bir üniversite ekibinden geliyor ve zaten Avrupa'da oynama tecrübesi var, bu yüzden çalışma ortamımıza hızla adapte olacağına inanıyoruz."

Hareketini kutlarken, Gintra'daki kısa büyüsünü düşündü ve Finlandiya'daki yeni macerasında mükemmelleşmeyi dört gözle bekliyor.

"Litvanya'da takım iyiydi ve bu benim ilk profesyonel sözleşmemdi, bu yüzden ne bekleyeceğimi bilmiyordum" dedi kulübe.

"Ama sonunda deneyim harikaydı ve kulübe zaman ve oradaki olasılık için minnettarım.

“Şimdi Kuopio Ball Club'ı seçtim çünkü futbolda en üst seviyeye ulaşmak istiyorum ve bu anlaşmanın hedeflerime ulaşmama yardımcı olacağına inanıyorum.

"Önümüzdeki sezon ve takım toplantısı için heyecanlıyım. Önümüzdeki sezon ne olursa olsun takımın ligi kazanmasına yardımcı olmayı umuyorum ve takımın önünde elimden gelenin en iyisini yapacağım."

Litvanya'daki kısa bir büyünün ardından Mucherera, yeni sezon için Ocak ayında takım arkadaşlarına katıldığında Finlandiya'daki profilini yükseltmeyi umuyor.