“Rakiplerimizi küçümseyemeyiz” – Mubiru Uganda'yı Güney Sudan'a karşı dikkatli olması konusunda uyarıyor

Yardımcı antrenör, Cranes oyuncularına Afcon çift başlığında rakiplerini küçümsememeleri için bir uyarı gönderdi

Yardımcı antrenör, Cranes oyuncularına Afcon çift başlığında rakiplerini küçümsememeleri için bir uyarı gönderdi.

Uganda koç yardımcısı Abdallah Mubiru, iki ülke bir Afrika Uluslar Kupası elemelerinde çift başlıkla karşılaşınca oyuncularını Güney Sudan'a karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

The Cranes, Afcon elemelerinin üçüncü ve dördüncü maçlarında 11 ve 16 Kasım'da Güney Sudan ile karşılaşacak.

Police FC taktikçisi, rakiplerinin tehlikeli oyuncuları olduğuna inanıyor ve bu nedenle iki toplantı sırasında kadrosunu çok dikkatli olmaya çağırdı.

Kawowo Sports'un aktardığına göre Mubiru , "Rakiplerimizi küçümseyemeyiz çünkü iyi oyuncuları da var, örneğin Tito Okello," dedi.

Yetenekli ve biz ona alan bırakırsak anları yaratabilir ve bize zarar verebilir çünkü bu tehdidi taşıyor.

“Baskı altında çalışan bir grup değiliz. Baskı yok ama elbette aciliyet var çünkü kazanmak istiyoruz, bu yüzden yine de gönül rahatlığının sürünmesine izin vermemeliyiz.

"Sonunda, takım olarak yaptığımız işe kadar inecek. Planımızı çok iyi uygulayabilmeliyiz. Topa sahip değilsek nasıl saldıracağımız, nasıl tepki vereceğimiz ve nasıl savunacağımız bizim için önemli olacak. "

Uganda, Burkina Faso ve Malawi'nin de bulunduğu Grubunun tepesinde.

Yakın tarihli bir röportajda, koç Johnathan McKinstry, Güney Sudan'a karşı eleme kadrosundaki deneyimli oyuncular Tonny Mawejje, Murushid Juuko ve Denis Iguma'yı neden geri çağırmayı seçtiğini açıkladı.

Kuzey İrlandalı teknik direktör, geçtiğimiz yıl henüz aktif futbol oynamayan üç oyuncuyu hatırladıktan sonra 22 yerel oyuncu kadrosunu belirlerken birçok kişiyi şok etti.

Iguma sadece son zamanlarda sakatlıktan döndü, Mawejje geçen yıl Al-Arabi'den ayrıldığından beri aktif futbol oynamadı ve Juuko, bir yıl hareketsiz kaldıktan sonra sadece iki hafta önce Express FC için anlaşma imzaladı.

McKinstry, Lugogo'da medyaya verdiği demeçte, "Muazzam deneyime sahip ve oyunun gerçekten yüksek seviyelerinde oynayan üç kişi var, ancak nedense son dokuz veya on ay onların olmasını istedikleri gibi olmadı" dedi. Kawowo Sports tarafından.

“Ama aynı zamanda hepsi için, son zamanlarda kategorileri değiştirdiler çünkü bir UPL takımına imza atmak Chan için uygun oldukları anlamına geliyor.

"14 Aralık civarında chan için hazırlanmaya başlayacağız. O zaman, Tony [Mawejje], Murushid [Juuko] ve Denis [Iguma] 'yı eğitim ortamımızda görmek için o zamana kadar beklersem, muhtemelen onlar için geç olacaktır."

Kamptaki oyuncular:

Kaleciler : Alionzi Nafian (URA FC), Lukwago Charles (KCCA FC), Mutakubwa Joel (Kyetume FC).

Savunmacılar : Ndahiro Derrick (SC Villa), Galiwango Disan (Vipers SC), Willa Paul (Vipers SC), Mandela Ashraf (URA), Iguma Denis (KCCA FC), Kato Samuel (KCCA FC), Juuko Murushid (Express FC), Lwaliwa Halid (Vipers SC), Mbowa Patrick (URA FC).

Orta saha : Mawejje Tony (Police FC), Kyeyune Saidi (URA FC), Kagimu Shafiq (URA FC), Watambala Karim (Vipers SC), Owori David (SC Villa), Anukani Bright (KCCA FC).

Forvetler: Oriti İbrahim (Viperlar SC), Karisa Milton (Viperlar SC), Mukwala Stephen (URA FC) ve Ahebwa Brian (KCCA FC).