Zaha: İstatistikler, kanat oyuncusunun Crystal Palace

Cote dâ € ™ Ivoire yıldızı olmadan, Roy Hodgson'un adamları Elland Road

için önemini vurguluyor

Cote d'Ivoire yıldızı olmadan, Roy Hodgson'ın adamları Elland Road'daki Peacocks'a karşı kaybeden taraf oldu.

Wilfried Zaha, Eagles'ın Pazartesi günkü İngiltere Premier Ligi turnuvasında Leeds United'a 2-0 yenilmesinin ardından Crystal Palace'a olan önemini vurguladı.

Cote d'Ivoire, Manchester United'ın Selhurst Park ekibine yeniden katıldığı 2014-15'in başından bu yana, Palace, onsuz oynanan en iyi İngiliz oyunlarının yüzde 89,4'ünü kaybetti.

Ayrıca bu 17 yenilginin 15'inde (hem içte hem de deplasmanda) gol atmayı başaramadılar.

28 yaşındaki oyuncu, sakatlıktan dolayı Marcelo Bielsa'nın adamlarına karşı maç için Elland Road'a gitmedi. Newcastle United'daki 2-1 zaferleri sırasında, haftalarca onu ekarte etmesi beklenen bir hamstring yaralanması nedeniyle topalladı.

Menajer Hodgson medyaya "Onu ne kadar uzak tutacağını bilmiyoruz ama kesinlikle bu oyun için müsait olmayacak ve bundan çok daha uzun sürebilir" dedi.

"Bu hamstring yaralanmalarını asla bilemezsiniz, Wilf iyileşme açısından inanılmaz, bu yüzden bunun üzerine kesin bir zaman çizelgesi koymak istemem.

"Ama bu bir kas gerginliği ve tüm kas türlerinin iyileşmesi zaman alıyor."

Onun yokluğunda, Anglo-Nijeryalı Eberechi Eze ve Gana uluslararası Jordan Ayew, Jack Harrison ve Patrick Bamford'un ev sahiplerine maksimum puanı vererek, takımlarının kaybetmesini engelleyememelerine rağmen, ilk 11'i yaptılar.

Bu sonucun ardından Hodgson'ın adamları 2020-21 Premier Lig kampanyasında on maç kaybetti ve 23 maçtan 29 puan toplayarak günlükte 13. sıraya yerleşti.

2014'te Cardiff City'de kiralık olarak yer alan ve şu ana kadar 19 Premier Lig maçında dokuz kez golü bulan Zaha'nın, Cumartesi günü 17. sırada yer alan Burnley ile berabere kalması bekleniyor.

Güney Londra kıyafeti için tutarlı formu onu bir dizi Premier Lig kulübüyle bağlantılı gördü, ancak Kartallar ona tutunmayı başardı.

Uluslararası sahnede, forvet aynı zamanda Elephants'ın önemli bir üyesidir ve 2017'deki ilk çıkışından bu yana Batı Afrika ülkesi için 18 kez sahneye çıkmıştır.

Tarafının Kamerun'daki 2022 Afrika Uluslar Kupası'na katılma arayışında önemli bir rol oynuyor.