Arsenal savunucusu Holding,

25 yaşındaki, son zamanlarda Gunners için bir fikstür haline geldi, ancak birkaç ay önce Magpies'i imzalamak için neredeyse bırakıldı

yazında Newcastle'a katılmanın eşiğinde olduğunu açıkladı

25 yaşındaki oyuncu, son zamanlarda Gunners için bir fikstür haline geldi, ancak birkaç ay önce Magpies'i imzalamak için neredeyse ayrıldı.

Arsenal savunucusu Rob Holding, sonunda kuzey Londra'da kalmadan ve kendisini bir başlangıç olarak kabul etmeden önce, bu yaz Newcastle'a bir kredi hareketinin eşiğinde olduğunu açıkladı.

Holding, bu hafta 2024 yazına kadar üç buçuk yıllık yeni bir anlaşma imzaladı ; bu, 25 yaşındaki oyuncunun Gunners serisinde bir fikstür haline geldiği bir sezon için bir ödül.

Bununla birlikte, kulübün yakın zamanda Gabriel Magalhaes, Pablo Mari ve William Saliba'yı savunmada imzalamasıyla, düzenli bir oyuncu olma yolu her zaman net değildi.

Holding, normal dakikalar bulmak için başka bir yere gitmesi gerekebileceğini düşündü ve The Telegraph'a konuşurken, Magpies'e taşınmanın birkaç ay önce tamamlanmaya yakın olduğunu söyledi.

Holding, “Yaz boyunca iki orta yarıya imza attık ve düşünüyordum ki, 'buna dahil olacak mıyım?' Dedi. 25 yaşında oynamaya odaklanmam gerekiyor. Yönetici ile konuştum ve bir kredi fırsatı olduğunu, futbola ihtiyacım olduğunu söyledim. Yaralanmamdan sonra [Aralık 2018'de kopmuş bir ön çapraz bağ] oynamak için bir yıla ihtiyacım vardı.

"Her şey kabul edildi ve kulüp benim için en iyi hareket olacağını düşündü, ancak Liverpool'a karşı Community Shield'den önceki hafta [baş antrenör Mikel Arteta] beni kenara çekti ve odaklandığımı kontrol etmek istediğini söyledi. hafta sonu çünkü ihtiyacım vardı.

"Ona, nerede olursam olayım, her zaman en sert oynayacağımı ve yüzde 100 koyacağımı söyledim.

“Oyunu oynadım, iyi oynadık ve kazandık ve Pazartesi günü beni ofisine çağırdı. Nihai amacım burada oynamaksa, gitmeme izin vermenin mantıklı olmadığını söyledi. Oynayacağımı, kaybedeceğimin gömleğim olduğunu söylüyordu. Bana verdiği güven buydu. "

Holding, son 11 maçın 10'u da dahil olmak üzere bu sezon 13 Premier Lig maçına başladı.

Gunners, tüm yarışmalarda arka arkaya dört oyun kazanarak, zorlu bir başlangıcın ardından geç bir canlanma yaşadı.

Bu koşuda, Perşembe günü Emirates Stadyumu'nda Crystal Palace ile karşılaşmaya hazırlanan Topçular lig tablosunda 11. sıraya kadar yükseldi.