Darikwa, Wigan Athletic

Uluslararası Zimbabve takımı, sakatlık nedeniyle 2019-20 sezonunun çoğunu kenarda geçirdi, ancak Latics

'te anında etki yaratmaya hevesli

Uluslararası Zimbabwe, sakatlık nedeniyle 2019-20 sezonunun çoğunu kenarda geçirdi, ancak Latics ile takım olmak için geri döndü.

Tendayi Darikwa, 2020-21 kampanyasının sonuna kadar Wigan Athletic'e katıldıktan sonra iyi bir başlangıç yapmaya istekli olduğunu açıkladı.

Uzun süreli bir sakatlıktan sonra – 18 ay önce Nottingham Ormanı için oynadığı son rekabetçi maçla birlikte, Zimbabwe uluslararası kariyerini tekrar yoluna koymayı umduğu Latics ile takım kurdu.

Darikwa, bu dönem kulüp seviyesinde yer almasa da, Kasım ayındaki Afrika Uluslar Kupası elemelerinde Cezayir'e karşı Warriors için oynadı.

200'den fazla İngiliz Şampiyonası maçına çıkan sağ bek, League One kıyafetinde bir izlenim bırakmaya hazır olduğunu ortaya koyuyor.

Darikwa, Latics TV'ye “Memnunum, oldukça hızlı oldu” dedi . Ben bir Wigan Athletic oyuncusuyum ve burada olmaktan çok memnunum ve başlamak için sabırsızlanıyorum.

Kötü bir sakatlıktan sonra son 18 ayda çok fazla futbol oynamadım. Ama yeniden formdayım ve sahaya çıkıp yeniden rekabetçi oyunlar oynamaya başlamak için sabırsızlanıyorum.

Ekibe olabildiğince çabuk yardımcı olmayı umuyorum. Lig tablosuna baktım, tabii şu anda ligde zor bir pozisyondayız.

“Bundan kurtulmak için yeterli kaliteye sahip olduğumuzu düşünüyorum. Gelip çocuklara yardım etmek ve umarım ligde yükselmek istiyorum.

“Sakatlığımdan döndüğümden beri Forest'taki ilk takımla formdayım ve antrenman yapıyorum ve hiçbir seansı kaçırmadım. Ben de [Zimbabwe için] birkaç uluslararası oyun oynadım ve bunlardan çok iyi geçtim.

"Şimdi birinci takım seviyesinde bazı rekabetçi oyunlar oynamak, çocuklara yardım etmek ve umarım mümkün olduğunca çabuk bir şekilde galibiyetler elde etmek önemli."

Şimdiye kadar 20 lig turundan 19 puan toplayan Wigan Athletic, günlükte 23. sırada yer alıyor ve Lig İki'ye düşme tehlikesiyle karşı karşıya.

2 numaralı forma verilen Darikwa, Nijerya'nın Viv Solomon-Otabor ve Emeka Obi ikilisi ile DR Kongo'nun Divin Baningime'dan sonra Leam Richardson'ın kadrosunda dördüncü Afrikalı olan Darikwa. Wigan Cumartesi günü Rochdale ile karşılaşınca ilk çıkışını yapabilir.