Eyalet Valisi Ottichilo, terfi sonrası Vihiga United'a destek sözü verdi

Batı merkezli ekibin 13 Kasım'a kadar, oyuncuların üst düzey

Batı merkezli ekibin, en üst kademede rekabet etmelerine yardımcı olmak için oyuncuları imzalamak için 13 Kasım'a kadar süresi var.

Vali Wilberforce Ottichilo liderliğindeki Vihiga County, Vihiga United'ın Kisumu All-Stars'ı yenerek Futbol Kenya Federasyonu (FKF) Premier Ligi'ne yükselmesinin ardından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

İlk ayağı 2-1 kazanmasına rağmen, Kisumu All-Stars, dönüş maçında 2-1 kaybettikleri için avantajı koruyamadı ve iki ayaklı ilişkiden sonra beraberlik 3-3'te sona erdi ve maç hakeminin sipariş vermesini istedi. Vihiga'nın galip geldiği cezalar için 5-3.

"Bugün Vihiga County Hükümeti ve Futbol Kenya Federasyonu (FKF) Premier Ligi'nde içine Vihiga United FC'nin geri dönüş aşağıdaki bir bütün olarak Vihiga İlçe spor kardeşlik için mutlu bir gün," Ottichilo Hedefi ile elde açıklamada.

"Bir Vali olarak, Milli Süper Lig'den playofflarla en üst seviyeye yükselen ilk takım olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim.

"Kisumu'daki Moi Stadyumu'nda bugünkü ikinci lig maçında Kisumu All-Stars'a karşı 5-3 maç sonrası penaltı galibiyetleri, takdiri hak eden mükemmel bir performans."

Vihiga İlçe yöneticisi ayrıca terfi mücadelesinde yer alanlara övgüde bulundu ve önümüzdeki kampanyada takıma destek sözü vermeye devam etti.

Ottichilo, "Dirençleri için takımın yönetimine, sahada ve saha dışında sıkı çalışmaları için oyunculara ve takımı her zaman tutkuyla destekleyen değerli hayranlarımıza özel minnettarlık," diye ekledi.

"Özellikle 2020/21 FKF Premier Lig sezonunda ekibe daha da yükselmeye devam etmelerini sağlamak için sürekli desteğimi yinelemek istiyorum.

"Vihiga Eyalet Hükümeti takımın resmi sponsoru olduğu için, hükümetimin onu desteklemeye devam etmesini sağlayacağım."

Batı merkezli taraf, 2018/19 sezonunda küme düştü ve taraftarların takımlarını Kenya'nın en üst kademesinde görmeleri bir sevinç teması.

Vihiga galibiyeti, Ulusal Süper Lig'den üç takımın terfi ettiği anlamına gelir.

Nairobi City Stars ve Bidco United, sırasıyla birinci ve ikinci pozisyonları bitirerek yükselme garantisi alan ilk isimler oldu. Sony Şeker ve Chemelil Şeker yerlerini aldılar .

2021 sezonunun 20 Kasım'da başlaması planlanıyor.