'İyi bir imza atıyor' – Faith Micheal, Anam Imo'nun Pitea

Super Falcons defans oyuncusu, gelecek sezon lig başarısı için İsveç takımına ilham vermek için yeni Pitea imzasını destekledi

'te mükemmelleşmesini destekliyor

Super Falcons savunucusu, gelecek sezon lig başarısı için İsveç takımına ilham vermek için yeni Pitea imzalamasına destek verdi

Nijerya savunucusu Faith Micheal, Anam Imo'nun transferinin İsveçli Damallsvenskan kulübü Pitea için büyük bir pazarlık olacağına inanıyor.

Pazartesi günü 20 yaşına giren Nijeryalı uluslararası, 2019 şampiyonu Rosengard ile iki yıllık sözleşmesinin sona ermesinin ardından üç yıllık bir anlaşma ile İsveç'in en iyi uçuş takımına katıldı.

İmo ile Imo, Rebecca Kalu, Ulunma Jerome, Francisca Ordega, Onome Ebi, Sarah Michael ve Micheal'dan sonra İsveç kulübü tarafından imzalanan yedinci Nijeryalı oldu.

Geçtiğimiz hafta yeni bir sözleşme uzatması düzenleyen 33 yaşındaki savunma oyuncusu, 2018 Afrika Kadınlar Uluslar Kupası galibinin Stellan Carson'ın tarafının saldırısını hızlandıracağından emin.

2011'den beri kulübe katılan Micheal, Goal'a "Başka bir Nijeryalı'nın kulübe [Pitea] katıldığını görmekten çok mutluyum," dedi .

"Pitea için iyi bir imza atıyor. Bu kulüpte başarılı olmak için gereken her şeye sahip olduğuna ve İsveç liginin en iyi golcülerinden biri olduğuna yürekten inanıyorum.

"O hala genç ve burada kendini kurmak için iyi bir üç yılı var. Pitea kesinlikle onun için mutlu bir yer olabilir.

"Onun gelişi, özellikle atakta takımın kalitesini de artıracak. Önümüzdeki iç sezonda kulübe büyük başarılar kazandırmak için onunla çalışmayı dört gözle bekliyorum."

Rosengard'daki büyüsü sırasında Imo, takımın 2019'daki şampiyonluk galibiyetinde düzenli bir özellikti ve 2020 sezonunda ikincilerini bitirmek için hayati öneme sahipti ve Malmö merkezli kıyafet için 40 maçta 10 kez gol attı.

Önümüzdeki haftalarda eski Nasarawa Amazon yıldızının kulübe katılmaya hazır olmasıyla Micheal, vatandaşının Pitea'ya hızlı bir şekilde yerleşmesine yardımcı olmaya hevesli.