ISL 2020-21: Kasım

Goal, Kasım ayında ISL 7'nin en çok beklenen maçlarına bir göz atıyor …

Contents

'te sabırsızlıkla beklenen heyecan verici maçlar

Goal, Kasım ayında ISL 7'nin en çok beklenen maçlarına bir göz atıyor …

Hindistan Süper Ligi'nin (ISL) yepyeni bir sezonu, üç haftadan kısa bir süre içinde Hint futbolunun en üst kademe liginin aksiyona dönmesiyle başlıyor.

ISL'nin yedinci sezonu, Kolkata ve Hintli futbol devleri Doğu Bengal ve Mohun Bagan'ın gelişine tanıklık edecek. Red ve Golds, yeni yatırımcıları Shree Cement Limited'in yardımıyla lige girerken, Green ve Maroonlar ISL'de yer almak için hüküm süren ISL şampiyonları ATK ile birleşti.

Yeni sezon da devam eden Covid-19 pandemisi nedeniyle önceki sürümlerinden farklı olacak. Tüm lig, stadyumlarda taraftar olmadan Goa'da oynanacak.

Yeni sezon 20 Kasım'da başlarken, Kasım ayında ISL'nin heyecan verici maçlarından bazılarına göz atacağız.

Kerala Blasters – ATK Mohun Bagan FC: 20 Kasım, 19:30 IST

isl 2020-21: kasım

Yeni ISL sezonu, unvan sahipleri ATK Mohun Bagan ve Kerala Blasters arasında büyük bilet oyunuyla başlıyor. ATK ve Kerala Blasters son altı sezonda güçlü bir rekabet geliştirdi ve şimdi devler Mohun Bagan'ın eklenmesiyle çatışmanın yoğunluğu bir çentik yükselecek. Birkaç ilginç personel değişikliği, rekabeti daha da artıracaktır. Mohun Bagan'ın geçen sezon I-Lig galibiyet koçu Kibu Vicuna bu yaz Blasters'a menajer olarak katılırken, Güneyli takımın eski poster çocuğu Sandesh Jhingan Kolkata devlerine katıldı.

isl 2020-21: kasım

Geçen sezon Chennaiyin FC'nin en büyük isimlerinden Owen Coyle ve Nerijus Valskis, Jamshedpur FC'ye katılmak için bu yaz gemiden atladı. Coyle geçen yıl Chennaiyin FC'nin kaderini mucizevi bir şekilde değiştirmiş ve onları ISL finaline hiçbir yerden götürmemişken, Valskis saldırılarına öncülük etmiş ve Altın bot ödülünü almıştı. Marina Machans da son üç sezonda Jamshedpur orta sahasının ayrılmaz bir parçası olan Brezilyalı orta saha oyuncusu Memo Moura ile anlaştı.

isl 2020-21: kasım

Eski FC Goa kaptanı Mandar Rao Dessai, orta saha oyuncuları Ahmed Jahouh ve Hugo Boumous ve defans oyuncusu Mourtada Fall, bu sezon FC Goa'dan Mumbai City'ye giden Sergio Lobera'yı takip etti. Gaur'lardan Adalılara kitlesel akın, bu çatışmaya fazladan baharat katacak.

Ayrıca, geçen sezon Ligin Kahramanı olan Hugo Boumous'un Mumbai Şehri'ne taşınmak için telaşlandırdığı acımasız koşullar, FC Goa ile pek iyi gitmezdi.

SC East Bengal – ATK Mohun Bagan: 27 Kasım, 19:30 IST

isl 2020-21: kasım

Hint futbolunun en büyük maçı lig tarihinde ilk kez ISL'de oynanacak. Gişe rekorları kıran çatışmanın ülke çapında milyonlarca hayranı çekmesi kaçınılmaz. Kırmızılar ve Altınlar, sezonun ikinci maç haftasında ezeli rakipleriyle karşılaşarak ISL'ye varışlarını duyuracaklar.

Bu, belki de bu sezon en çok konuşulan oyun – ISL'deki Kolkata derbisi.