USWNT yıldızı Dunn, gişe rekorları kıran üç takımlı ticaret

Forvet / defans, ailesine daha yakın olmak için Portland'a giderken büyük bir anlaşmanın merkezinde yer aldı

'te Thorns'a katıldı

Forvet / defans oyuncusu, ailesine daha yakın olmak için Portland'a giderken büyük bir anlaşmanın merkezinde yer aldı.

ABD kadın milli takım yıldızı Crystal Dunn, gişe rekorları kıran üç takımlı bir ticarette Portland Thorns'a katıldı.

Eski bir NWSL MVP'si ve Golden Boot galibi olan forvet / defans oyuncusu, önceki kulübü North Carolina Courage'dan ailesine daha yakın olmak için Portland'a taşınmasını kolaylaştırmasını rica ettikten sonra Thorns'a katılır.

Bu ticareti kolaylaştırmak için OL Reign, başlangıçta kaleci Casey Murphy ve tahsis parası karşılığında Dunn'ı almak için bir takas tamamlayarak karışıma dahil edildi.

Reign daha sonra Dunn'ı Portland'a göndermek için bir anlaşmayı tamamladı ve Thorns tahsis parası, 2021 sezonu için uluslararası bir kadro noktası ve USWNT yıldızını imzalamak için 2022 NWSL College Draft'ta ilk tur seçimleri sağladı.

Toplamda OL Reign, anında 150.000 $ tahsis parası, 1 Ocak'ta 50.000 $ ve Dunn'ın NWSL'deki gelecekteki oyun durumuna bağlı olarak ek tahsis parası alacak.

Thorns FC genel müdürü ve futbol başkanı Gavin Wilkinson, "Zaten yetenekli bir gruba birinci sınıf bir oyuncu eklemekten mutluluk duyuyoruz" dedi.

Crystal, uluslararası düzeyde kendini kanıtladı ve uzun yıllar NWSL'de baskın bir oyuncu oldu. Profesyonelliği ve varlığı, bu kulüpte sahip olduğumuz güçlü kültürü pekiştirecek ve ona katkıda bulunacaktır. "

Dunn, NWSL'de ve USWNT'de meşru bir yıldız olarak ortaya çıktıktan sonra Portland'a gider. Daha önce Washington Spirit ve Chelsea için oynayan Dunn, 2015'te Golden Boot ile birlikte NWSL MVP'sini kazanarak ligin en iyi 15 golünü atarken, kariyeri boyunca iki En İyi XI seçimi de kazandı.

Dunn, NWSL kariyeri boyunca toplamda 89 maçta 32 gol ve 20 asist kaydetti.

Genellikle kulüp seviyesinde hücumda yer alan Dunn, USWNT için bir fullback olarak rol aldı ve uluslararası sahnede 24 gol ve 17 asist sağlarken toplamda 104 maça çıktı.

USWNT'nin 2019 Kadınlar Dünya Kupası kadrosunun bir üyesiydi ve takımın yedi maçından altısına Fransa'da zafere giden yolda başladı.

Bu arada Cesaret, Montpellier ve OL Reign ile aradan sonra katılan 24 yaşındaki Murphy'de çok ihtiyaç duyulan bir kaleciyi getiriyor.

Murphy, Cesaret için tanıdık bir yüz, çünkü kaleci 2019 NWSL yarı finallerinde yeni kulübüne karşı sezonun en yüksek ve NWSL kariyer rekoru 11 kurtarış yaptı.

NC Courage baş antrenörü Paul Riley, "Casey genç, süper yetenekli bir kaleci," dedi. “Bir sürü fantastik niteliği var ve deneyim kazandıkça, USWNT kapısına vurmasını tamamen bekliyoruz.

"Tutarlı, dinamik bir kadroya sahip bir takıma geliyor ve bu, yerleşmesine ve kemikleşmiş olağanüstü bir profesyonel kaleciye dönüşmesine yardımcı olacak."