Kaizer Chiefs koçu Hunt: Ngcobo'yu

Amakhosi koçu, koçluk edilebilecek çok şey olduğunu ve geri kalanının oyuncunun kendisinden gelmesi gerektiğini söylüyor

'ün başlarında 'havaya uçurmamalıyız'

Amakhosi koçu, koçluk edilebilecek çok şey olduğunu ve geri kalanın oyuncunun içinden gelmesi gerektiğini söylüyor.

Kaizer Chiefs teknik direktörü Gavin Hunt, orta saha oyuncusu Nkosingiphile Ngcobo'nun ilerlemesinden memnun, ancak Güney Afrika futbol kardeşliğini gençlerin övgüsüne kapılmaması için uyardı.

Chiefs'in transfer yasağı, Hunt'ın ekibi için çözümler bulmak için içeriye dönmek zorunda kaldığı anlamına geliyor ve bu, kulübün genç oyuncularından bazılarına bir şans vermek anlamına geliyor.

Şimdiye kadar, Njabulo Blom ve Ngcobo gibiler kendilerini iyi beraat ettirirken, Siyabonga Ngezana da Chiefs'in Salı gecesi Chippa United'ı 1-0 yenerken savunmada sağlam bir maç çıkardı.

Ngcobo'nun bu sezonki ilerlemesiyle ilgili Chilli Boys maçından sonra medyaya konuşan Hunt'ın oyuncunun çok yetenekli olduğunu düşündüğü açıktı.

Ancak 20 yaşındaki çocuğun oyununa katkıda bulunabileceğini düşündüğü birkaç alana değindi.

Yeni atanan Glamour Boys koçu, "Ona fazla bir şey söylemeyeceğim, ancak standardın altına düşerse, o zaman oynamayacak," diye uyardı.

"Her genç oyuncu inişler ve çıkışlar yaşar. Top dışında yaptığı en önemli şeydir. Çocuk çok yeteneklidir."

Topla sıkı çalışmanın yanı sıra, Hunt ayrıca Ngcobo'nun kalenin önünde daha büyük bir tehdit haline gelmesini istiyor.

Koç, "Chippa'ya karşı gol atması gerekirdi, son üç maçta da iki, üç şansı vardı," dedi koç.

"Yani atması gereken bir sonraki adım bu. Ama aynı zamanda yapması gereken şey topsuz daha iyi olmak. Bunu içinde bulundurmalı, ona sadece platformu verebilirim ve ona gösterebilirim ve ona açıklayabilirim ve ona koçluk yap.

"Ama bu çocuğa kalmış. Yapmamamız gereken ve bunu Güney Afrika'da çok yapıyoruz – iyi bir maçları var ve biz onları havaya uçuruyoruz. Ayaklarını yerde tutmalı ve gerçekten talep etmeliyiz Ondan daha fazlası, "diye devam etti Hunt.

"Bence onda daha fazlası var. Ama yetenek …. sadece yetenekli oyunculara sahip olamazsınız, oyunculara doğru şeyi yapmalısınız.

"Onunla her seferinde bir adım atalım. Şimdi üç maç oynadı. Sadece bir hafta oradaydım ve onu hemen oyuna koydum. Dediğim gibi bir sonraki adım maç kağıdına geçmeye çalışmak."