'Kararımı verdiğimde konuşacağım' – Mbappe, yeni PSG sözleşmesi

2018 Dünya Kupası galibi, Paris'ten bir yaz hareketiyle bağlantılı ve yeni bir anlaşmayla ilgili çok az konuşma yapıldığını söylüyor

Contents

konusunda herhangi bir hareket olmadığını iddia ediyor

2018 Dünya Kupası galibi, Paris'ten bir yaz hareketiyle bağlantılı ve yeni bir anlaşma hakkında çok az konuşma yapıldığını söylüyor.

Kylian Mbappe, Paris Saint-Germain ile yeni bir sözleşme imzalamasında ilerleme kaydedilmediğini söyledi.

PSG yıldızı, 2022'de sona erecek olan Paris'teki sözleşmesi ile Real Madrid ve Barcelona'ya ve Premier Lig'de Liverpool'a yapılan hamlelerle ilişkilendirildi.

Mbappe, Ligue 1 şampiyonlarıyla yeni bir anlaşma yapıp yapmayacağına dair yeni güncellemeleri olmadığını ve görüşmeler ilerleyene kadar bu konuda sessiz kaldığını söyledi.

Mbappe ne dedi?

Fransa'nın 1-0 Dünya Kupası eleme galibiyetinin Bosna-Hersek'e deplasmanda galibiyetinden sonra RTL'ye konuşan Mbappe, yeni bir PSG kontratından bahsetti: "Eğer ilerleme olsaydı, şimdiden konuşmaya gelirdim. Elbette bunun hakkında konuşacağım. kararımı verdiğimde. "

Mbappe ayrıca, kısmen Ligue 1 şampiyonlarıyla olan statüsü nedeniyle uluslararası akranlarının çoğundan daha sert bir medya spotunun altına alındığını hissettiğini ve sadece kendini yerleşmiş ve mutlu hissettiği bir kulüpte oynamak istediğini söyledi.

"Tabii ki [medyadan eleştiri] yorucu oluyor, özellikle de ülkenizde bir kulüpte oynadığınızda ve milli takımınız için her şeyi verdiğinizde. Bir süre sonra yorucu oluyor.

"Yurtdışında oynayan ve buraya sadece milli takım için gelen oyuncular için farklı. Ben her zaman oradayım, onlar benim hakkımda çok daha fazla konuşuyorlar. Bu [diğer oyuncular için] farklı bir bağlam, ancak bunun olacağını biliyordum Paris'e imza attığımda böyle. Göreceğiz.

"Elbette [medyanın geleceği üzerinde etkisi olan baskı] bir rol oynar, ancak bu sadece bu değil. En önemli şey, bulunduğunuz yerde iyi hissetmek ve her gün eğlenmektir."

Mbappe bu yaz PSG'den ayrılabilir mi?

Mbappe şu anda tarihin en pahalı ikinci oyuncusu ve PSG tarafından 2017 yılında 145 milyon € (171 milyon $ / 125 milyon $) anlaşmayla imzalandı – eklentiler dahil 35 milyon € (30 milyon £ / 41 milyon $).

Fransız şampiyonlarının art arda üç Ligue 1 şampiyonluğu kazanmasına ve Şampiyonlar Ligi finaline ulaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda uluslararası düzeyde Dünya Kupası şampiyonu olduğu için değeri Parc des Princes'te arttı.

Bununla birlikte, yazdan önce yeni bir sözleşme imzalamayı reddederse, PSG 2022'de ücretsiz bir transferde onu kaybetme riskini önlemek için yıldız varlıklarını satmaya karar verirse, Avrupa çapında bir teklif savaşı başlatabilir.

Daha fazla okuma