'Kimseyi taşıyamazsınız' – Leicester patronu Rodgers, Arteta'yı Ozil dışlaması

Oyun kurucu, karara duyduğu öfkeyi ifade etmek için sosyal medyaya gitti, ancak Rodgers meslektaşının doğru davrandığına inanıyor

'e destekliyor

Oyun kurucu, karardan ötürü öfkesini ifade etmek için sosyal medyaya gitti, ancak Rodgers meslektaşının doğru davrandığına inanıyor

Mikel Arteta'nın Mesut Özil'i Arsenal kadrosundan çıkarma kararı bir fırtınaya neden oldu, ancak Topçuların patronu, işi koymak istemeyen bir oyuncuyu taşıyamayacağını kabul eden Leicester City mevkidaşı Brendan Rodgers'dan destek buldu.

Özil, Arsenal'in Premier Lig kampanyası için hafta boyunca yayınladığı 25 oyunculu listede dikkate değer bir eksiklikti, bu , Emirates Stadyumu'ndaki kariyerinin sonunu işaret ediyor gibi görünüyor.

Eski Alman enternasyonal üyesi, sosyal medya takipçilerine Arteta'da görünürde bir dokunuşla "Bu günlerde sadakat elde etmek zor" diyerek haberi sessizce kabul etmedi .

Bu nedenle Rodgers, Tilkiler Pazar günü kuzey Londra'yı ziyaret ettiğinde Özil'i nasıl gizli tutacaklarını planlamak zorunda kalmayacak ve yönetici tartışmalı ihmal nedeniyle karşı tarafa desteğini sundu.

Görüşmeyle ilgili görüşü sorulduğunda gazetecilere "Mikel'e çok benzeyim. Özil yetenekli bir oyuncu, ancak bu sizin yapınıza bağlı," dedi.

“Her oyuncunun oyunun savunma yönüne ve hücum yönüne katkıda bulunmasına ihtiyacımız var.

"Ekip tek bir beyinle çalışmalı. Çalışmaları ve birlikte çalışmaları gerekiyor. Daha fazla özgürlüğün olduğu, ancak daha az yapının olduğu ekipler olacak.

“Özil harika bir yetenek ve kesinlikle çok yaratıcı. Son pası da atabilir ama bu takımla ilgili. Bu, oyuncunun bireysel niteliklerini takımla birleştirmekle ilgilidir ve eğer oyuncunun oyuna basamayacağını veya oyuna basmak istemediğini düşünüyorsanız, bu sizin hücum yapınız ve savunma yapınız üzerinde bir etkiye sahiptir.

“Bir kişi işini yapmazsa, o zaman acı çekebilirsiniz. O bir yetenek, ama her zaman olduğu gibi, yetenekli bir çalışan olmalısın.

“Saldıran oyuncularıma her zaman 'Geri koşamazsan ileri koşma' derim.

"Kirli işi yapabilmelisin. Bu, oyunun en üst seviyesidir ve bu seviyede, her iki tarafı da yapabilmelisiniz. Dünyanın en iyi takımlarından birini düşünürsünüz ve saldıran oyunculardan bazılarını düşünürsünüz.

“Şu anki Avrupa şampiyonları Bayern Munich'e bakarsanız ve örneğin, iki tarafa oynayan adamlar gibi Serge Gnabry ve Thomas Muller'a bakarsanız. Ne kadar sıkı çalıştıklarına bakın.

“Roberto Firmino ve Sadio Mane ile Liverpool'a bakın – ortaya koyduğu iş. Yapmanız gereken şey bu. Kimseyi taşıyamazsınız.

"Yetenek sahibi olmak sorun değil, ancak en üst düzeyde, büyük takımlar için büyük maçlarda oynayacaksanız, çalışan yetenekler olmalısınız."

Leicester ve Arsenal şu anda Premier Lig'de sırasıyla yedinci ve sekizinci sırada yer alıyor ve her ikisi de açılış beş maçında üç galibiyet ve ikisini kaybetti. Foxes, üstün gol farkı nedeniyle Arteta'nın suçlamalarının önünde.