Kipikirui kariyerini yavaşlattığı için Gor Mahia'daki mali sıkıntıları suçluyor

Eski Zoo FC yıldızı, Kâ € ™ Ogalo'daki mali sorunların onu Nairobi City Stars'da daha yeşil otlaklar aramaya zorladığını açıklıyor

Eski Zoo FC yıldızı, K'Ogalo'daki mali sorunların onu Nairobi City Stars'ta daha yeşil otlaklar aramaya zorladığını açıklıyor.

Nairobi City Stars forveti Nicholas Kipkirui, eski FKF Premier Lig kulübü Gor Mahia'daki bitmeyen mali sorunları profesyonel yolculuğunu ve hayatını yavaşlattığı için suçladı.

Genç forvet , Zoo FC'den K'Ogalo'ya katıldı ve ülkede koronavirüs salgını salgını nedeniyle kampanya erken sona erdiğinde, koç Steven Polack yönetiminde 2019-20 sezonunda lig şampiyonluğunu elde etmelerine yardımcı olmaya devam etti.

2020-21 sezonuna Gor Mahia'da başlamasına rağmen, Kipkirui antrenmana katılmaktan ve sonraki maçlarda oynamaktan uzak durmayı seçti ve tahakkuk eden maaşlarının ödenmesini talep etti ve bu karar, Caf Şampiyonlar Ligi ve Konfederasyon Kupası kampanyalarını da kaçırdı .

Kipkirui, ev kirasını ödeyecek parası olmadığı için Kenyalı şampiyonlar için oynamaktan stresli olduğunu ve bu da sahaya yüzde 100 konsantre olamayacağı anlamına geldiğini söyledi.

Standard Sports'un aktardığına göre Kipkirui, "Evi stresli bir şekilde terk ettiğinizde sahada konsantre olmanın ve yüzde 100 teslimat yapmanın hiçbir yolu yok" dedi.

"Profesyonel bir futbolcu olarak, bu seviyede tutarlı bir şekilde performans gösterebilmeniz için istikrarlı, doğru zihin çerçevesinde ve sağlıklı olmalısınız. Saha dışı sorunlar kesinlikle performansınızı etkileyecek ve son zamanlarda kendimi bulduğum durum tam da bu.

“Sponsorun kulübe verdiği paranın tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacak kadar iyi olmadığını anlıyorum, ancak daha az sponsorluk olduğunda kulübün mücadele edeceği aşikâr.

"Ve Gor Mahia kalibreli bir ekipten ayrılma konusunda böyle bir karar vermek için, geniş çapta danışmış olmalısın."

Kipkirui devam etti: “Şu an ayrılmam için doğru zaman olduğunu düşünüyorum, ancak bu mali zorluklar karar vermemde büyük rol oynadı. Hedeflerinize ancak kararlı olduğunuzda ulaşabilirsiniz. Görevlilerle tartıştıktan ve anlaştıktan sonra kulüpten iyi niyetle ayrıldım. "

Aynı sorun nedeniyle K'Ogalo'dan ayrılan oyuncular listesine katılan Kipkirui, “Her şey bir sebep ve durum için oluyor. Gor Mahia'dan ayrıldığım için kimseyi suçlayamam ama kulübün mevcut durumu beni ayrılmaya zorladı. "

Geçtiğimiz sezon, savunma oyuncusu Joash Onyango, Tanzanya'nın Simba SC'si için imza atarken K'Ogalo'yu terk eden ilk oyuncular arasındaydı ve kaleci Fredrick Odhiambo Wazito FC'ye imza atmak için ayrıldı.

Çıkış kapısını takip eden diğer oyuncular arasında Boniface Omondi'den Wazito'ya, Lawrence Juma'dan Sofapaka'ya, Tanzanya'dan Azam FC'ye kaleci David Mapigano, Uganda'nın KCCA FC takımına taşınan forvet Juma Balinya ve Tanzanya'da Dodoma Jiji'nin terfi ettiği defans oyuncusu Dickson Ambundo yer alıyor.