Klopp, Liverpool'un dört yıldızlı atağından memnun kaldı ve Manchester City

Alman baş antrenörü Mohamed Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane ve Diogo Jota'nın Etihad Stadyumu

berabere kaldıktan sonra tekrar diziliş oynayacak

Alman baş antrenör Mohamed Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane ve Diogo Jota'nın Etihad Stadyumu'nda 4-4-2'lik bir sistemde başarılı olduğunu görmekten çok memnun oldu.

Jurgen Klopp, Liverpool'unManchester City'ye dört yıldızlı saldırısından memnun olduğunu ve sezon ilerledikçe dizilişi tekrar deneyeceğini söyledi.

Liverpool , geçtiğimiz birkaç sezonda Premier Lig şampiyonluğu için iki ana yarışmacı arasındaki son savaşta , Etihad Stadyumu'nda City ile 1-1 berabere kaldı .

Mohamed Salah'ın cezası, Sadio Mane'nin ceza alanına düşürülmesinin ardından ziyaretçilere 13. dakikada üstünlük sağladı, ancak Gabriel Jesus, Kevin de Bruyne tarafından kurulduktan sonra yarım saat işaretinde iyi bir ekolayzır vurdu.

City, Joe Gomez'in hentbol için cezalandırıldığı aradan önce kendi başına bir tekme ile ödüllendirildi, ancak De Bruyne, 12 metreden geniş ateş ederken ev sahiplerini öne koyma şansını kaçırdı.

İkinci yarı daha az açık bir olaydı çünkü her iki takım da değerli bir noktayı riske atmaya isteksiz görünüyordu, Liverpool çekilişten sonra nihayetinde masada üçüncü sıraya düşerken, City onuncu oldu.

Klopp, geçen Salı günü Atalanta'da 5-0 Şampiyonlar Ligi galibiyetinde Portekiz'in net bir hat-trick yaptığını gördükten sonra, Roberto Firmino'yu Manchester gezisi için Diogo Jota lehine düşürmesi için tüyo almıştı, ancak sonunda her iki erkekle de başlamaya karar verdi. Salah ve Mane'nin yanında saldırgan bir sıra.

4-4-2 sistemi, özellikle yarışmanın ilk 30 dakikasında, son üçte biri City karşısında Kırmızılara destek veriyor gibi görünüyordu ve Alman baş antrenörü, bazı oyunlarda aynı başlangıç çizgisini XI olarak adlandırmayı düşüneceğini söylüyor. .

Klopp maç sonrası basın toplantısında “City'ye karşı yapabildiğiniz zaman diğer takımlara karşı da yapabilirsiniz” dedi. "Her zaman yeni oluşumumuz olmayacak, ancak onu kullanabileceğimiz anlar var. Bu bizim için çok yararlı.

"Genellikle insanlar hangi sistemi oynadığımızı bilirler, bu artık köprünün altındaki su. Şu andan itibaren üç veya dört farklı sistemi oynayabiliriz, bu iyi ve gerçekten iyi çalıştı.

"Şehir sorunlarına neden olmak için dört kişinin becerilerini ve gücünü en önde kullanmak istedik, bu bir şey.

"Diğer bir şey de, hepimizin rakibin ne yaptığını tam olarak bildiğimiz şekilde bir oyun hazırlamayı sevmemiz ve Pep, 4-4-2 oynayacağımızı bildiğini sanmıyorum. Önemli değil ama gerekli City'nin buna uyum sağlaması için bir süre plan buydu. "