Lampard

Orta saha oyuncusu bir diz sakatlığından kurtuldu ve menajeri sezonun geri kalanında önemli bir faktör olabileceğini umuyor

: Gilmour, Chelsea'nin Sevilla'ya geri dönmesini sağlamaya hazır

Orta saha oyuncusu diz sakatlığından kurtuldu ve menajeri sezonun geri kalanında önemli bir faktör olabileceğini umuyor

Chelsea patronu Frank Lampard, Billy Gilmour'un "yerinde" göründüğünü ve sezonun ilk dakikalarını Şampiyonlar Ligi'nde Sevilla'ya karşı almaya hazırlandığını söylüyor.

Chelsea ve Sevilla, Çarşamba günkü İspanya maçından önce oynadıkları ilk dört maçtan 10 puanla son 16'ya kaldılar ve bu da E Grubu'ndaki en üst sırayı belirleyecek.

Ancak Lampard, yoğun bir fikstür programında takımında birkaç değişiklik yapsa bile hedefinden henüz memnun değil.

Zafer Chelsea'ye dört kez Şampiyonlar Ligi galibiyeti verirdi ve Lampard, 2012'de bunu en son yaptıklarında Blues takımındaydı ve o yılki rekabeti kazanmaya devam etti.

Lampard, "Bazı insanlar kapıyı çalıyor ve fırsatları hak ediyor, ancak kalifiye olmamıza rağmen grubu kazanmak istiyoruz," dedi.

"Tamamen formdayız ve gitmeye hazırız. Bunu hafife almıyoruz, grubu kazanmak istiyoruz, bu yüzden kesinlikle seviyede bir düşüş beklemiyorum.

"Kesinlikle ölü bir lastik değil. Grubu farklı nedenlerle kazanmak istiyoruz. Genelde grubu kazanmak faydalı yoldur, ancak bu her zaman net değildir.

"Futboldaki hislerim, iyi gidiyorsan ve düğmeyi kapatıp tekrar açmaya çalışırsan, bu şekilde çalışmaz."

Orta saha oyuncusu Gilmour, Temmuz ayının başından beri dizinden sakatlanan kötü bir sakatlığın ardından sezonun ilk görünümünü yapmak için tartışıyor .

Lampard , Tottenham'la Pazar günkü Premier Lig 0-0 berabere kaldığı için kadroda kalan kanat oyuncusu Callum Hudson-Odoi'den bir yanıt görmek istediğini söyledi .

Lampard, 19 yaşındaki Gilmour hakkında şunları söyledi: "İyi görünüyor ve o orta saha bölgesindeki diğer oyuncularla rekabet etmek için gelecek.

"Şu anda formda ve kadroda. Kalan iki Şampiyonlar Ligi grup maçında birkaç dakika ayırabilseydi güzel olurdu. Covid zamanlarında dakikalara ulaşmak zor.

"Umarım sakatlanmadan önceki seviyesine geri döndüğünü görüyorum. Büyük bir etki yarattı ve sahip olduğu yetenek nedeniyle bu kulüpte ondan çok daha fazlası gelecek."

Sevilla, 2009'dan beri bir Şampiyonlar Ligi grubunu üstlenmemişken, Chelsea en son 2015-16 kampanyasında bunu başardı.

İki takım Ekim ayında Stamford Bridge'de 0-0 berabere kaldı ve Sevilla, büyük Avrupa yarışmalarında İngiliz taraflarıyla son yedi karşılaşmasında yenilmedi.

Bu arada Chelsea, Şampiyonlar Ligi'nde İspanyol rakiplerine karşı son 10 maçından sadece birini kazandı.