Mamelodi Sundowns çok keskin ve ikna edici değildi – Mngqithi

Log liderleri, galibiyetin tadına bakmadan art arda altı PSL maçına çıkan bir takıma karşı atış yaptılar

Günlük liderleri, galibiyetin tadına bakmadan arka arkaya altı PSL maçına çıkan bir takıma karşı atış yaptı.

Mamelodi Sundowns koçu Manqoba Mngqithi, Premier Futbol Ligi'nde üst üste iki maçta gol atamadığı için kamplarında işlerin "iyi görünmediğini" itiraf etti.

Brezilyalılar, Salı günü Bloemfontein Celtic tarafından evinde 0-0'lık maçta oynadı ve bu sezon ilk kez, geçen Cumartesi üçüncü sıradaki SuperSport United'a karşı golsüz berabere kaldıktan sonra iki maçta galibiyet ve gol atmadan oynadı.

En son ganimet paylarını daha endişe verici kılan şey, alt sıralarda yer alan TS Galaxy'den sadece üç puan daha iyi bir ekiple çekişmeleriydi.

Bu biraz zordu. Sanırım oyunu açabileceğimiz bazı fırsatlarımız var çünkü bunun asla kolay olmayacağını biliyorduk, ”dedi Mngqithi SuperSport TV'ye.

“Çok oturuyorlardı ve bize savunmanın arkasında yer bırakmıyorlardı. İlk yarıda elde ettiğimiz şansın, Kermit'in [Erasmus] çok talihsiz olduğunu düşündük, kolayca bir hattrick atabileceğini düşünüyorum. Ama talihsizdi. Bunu kabul etmeliyiz.

Ama yine de en keskin noktamızda olmadığımıza inanıyorum. Çok keskin ve inandırıcı değildik. Belki ikinci yarıda takımı yenilemek için oyuncu değişikliğini yaptığımızda, yani kombinasyonlarda çok daha hızlı ve savunmanın arkasına geçmek için daha fazla hassas bakmaya başladık.

“Ama hepsi bir arada bence bu, beklenebilecek bir performans. Ama ne yapabiliriz? Tekrar kabul etmediğimiz ve bir maç kaybetmediğimizi takdir edebiliriz.

“Kontra ataklarda bazı korkutucu anlar yaşadılar ve bizi her zaman kontra ataklarla rahatsız ediyorlar ama bence bu durumlarla biraz daha iyi başa çıktık. Ama üst üste iki maçta gol atmadığınızda, Sundowns gibi bir takım olmanız iyi görünmüyor. "

Salı günkü sonuç, Downs'un Themba Zwane, Peter Shalulile ve Erasmus'un saldıran üçlüsü dahil olmak üzere neredeyse tam güçlü bir tarafa sahip olmasına rağmen geldi.

Celtic'e karşı yapılan çekiliş, Sundowns'un sezonun başlarında Maritzburg United ile 1-1 berabere kaldığı sırada arka arkaya dördüncü bir PSL şampiyonluğu kazanma yeteneğine soru işaretleri koyabilir.

Tshwane devleri, Maritzburg'a sayı atan ilk takım oldu ve bu maça beş kez üst üste yenilgi zemininde girdi.

Kampanyanın ikinci maçında da Tshakhuma Tsha Madzivhandila ile mücadele ederek 0-0 tutuldular.

Brezilyalılar şimdi cumartesi günü bir başka masa üstü çatışması olacak Swallows FC ile buluşmaya hazırlanıyor.

Geri dönüp çalışmalıyız. Umarım büyük filmde iyi bir sonuç alabiliriz ”diye sözlerini tamamladı Mngqithi.