Mourinho, Avrupa Ligi

Portekiz menajeri, seçeneklerinin çoğunu yedek kulübesinde yaptı ve oyuncuları dışarıda bırakmanın zor olduğunu kabul ediyor

'ü kazandıktan sonra Tottenham'ın kadro derinliğinin tadını çıkarıyor

Portekiz menajeri, seçeneklerinin çoğunu yedek kulübesinde kullandı ve oyuncuları dışarıda bırakmanın zor olduğunu kabul etti

Jose Mourinho, çok değişmiş bir Spurs tarafının Avrupa Ligi'nde LASK karşısında 3-0 galibiyet almasının ardından Tottenham'ın gücünü derinlemesine selamladı.

Sadece üç oyuncu – Davinson Sanchez, Ben Davies ve Sergio Reguilon – Pazar günü West Ham'la oynanan 3-3 Premier Lig çekilişindeki yerlerini korudu ve Spurs Perşembe günü Avrupa kampanyasını başlattı.

Ancak ev sahibi Tottenham, son 10 dakikada zaferi mühürlemeden önce iki gollü erken bir liderlik için yarışırken gösteride akıcılık eksikliği yoktu.

Spurs baş antrenörü Mourinho, takımının Londra'da böylesine rahat bir zafer kazandığını görmekten anlaşılır bir şekilde memnundu.

BT Sport'a "Takım adına mutluyum" dedi. "Diğerlerine inanıyoruz çünkü diğerleri oynamak ve hazır olmak için çok çalışıyor.

"Normalde bunu evde grup aşamasının ilk maçında yapmazdım, bu üç puanı aldığınızdan emin olmak istersiniz, ama çocuklara güveniyorum ve cevap güzeldi.

"Muhteşem bir performans değil, sağlam ve güvenli."

Mourinho'nun değişiklikleri, LASK'a karşı ikinci yarıda Son Heung-min, Dele Alli ve Giovani Lo Celso gibi oyuncuları yedek kulübesinden çıkarabildiği anlamına geliyordu.

Portekizli patron Mourinho, bu kadar çok yetenekli oyuncuyu ilk 11'in dışında bırakmakta zorlandığını itiraf etti, ancak durumu uzun bir sakatlık listesiyle geçen sezonun savaşlarıyla olumlu bir şekilde karşılaştırdı.

"Zor çünkü onlara karşı hissediyorum. Elbette herkes oynamak istiyor ve erkekler için biraz sinir bozucu" diye ekledi.

"Daha fazla dakikaya sahip olmak için savaşıyorlar ve sonunda herkes oynayamıyor, ama bu harika. Geçen sezon, sezonun bazı dönemlerinde kanat oyuncuları veya hücum oyuncuları bile olmayan, grev gücü olmayan birçok sorun yaşadım.

"Şimdi harika bir kadromuz var ve UEFA'nın herkesin yedek kulübesinde olmasına izin vermesiyle, kendi tarafıma bakıyorum ve pek çok seçeneğim var."

Mourinho, Spurs'un destekçileri mevcut olsaydı LASK'a karşı daha rahat bir galibiyet kazanacağına olan inancını paylaşmaya devam etti.

Devam etti: "Evet, [daha fazla gol atabilirdik], ama bu iki ayaklı bir nakavt oyunu değil, sadece üç sayı.

"Elbette, daha fazla olabilir, stadyumdaki taraftarlarla daha fazla olacağına inanıyorum, çünkü o zaman fazladan enerjiyi zorluyorlar ve getiriyorlar. Ama sonunda, insanların oynama, güven kazanma, üç puan ve bu iyi bir başlangıç. "