Mourinho, Tottenham ve Real Madrid arasındaki karşılaştırmaları reddediyor

Portekizli koç, Spurs

Portekizli koç, Spurs'te doğru dengeyi bulmaya çalışırken iki tarafın çok farklı olduğunu vurgulamak için hızlı davrandı.

Jose Mourinho, mevcut Tottenham takımı ile 2011-12 sezonunda yönettiği Real Madrid tarafı arasındaki karşılaştırmalarda başarısız oldu.

İspanya'daki bu kampanya sırasında Mourinho, yıldızlarla dolu tarafının La Liga'da 121 kez rekor kırdı ve lig şampiyonluğunu empatik bir şekilde iddia etti.

Deneyimli menajer, kulübün erken dönemde serbestçe ateşlenmesiyle bu sezon Spurs'te benzer bir kıvılcım bulmuş gibi görünüyor .

Tottenham, Premier Lig'de şimdiye kadar en çok golü (15) atarken, tüm müsabakalarda son dört maçında 19 gol attı.

Bu güçlü başlangıca rağmen Mourinho, Real Madrid ile hızlı squash karşılaştırmalarıydı ve stres genel takım uyumu Spurs için daha önemli.

"Hayır, Real Madrid'de harika, harika hücum oyuncularım vardı ve takımı belli bir şekilde kurmayı başardık," dedi Mourinho.

"Dürüst olmalıyım ve burada birçok iyi hücum oyuncumuz olduğunu söylemeliyim, ancak takıma istikrar vermemiz gerekiyor çünkü takımın kendini sağlam ve kendinden emin hissetmesi için arkada dengeye ihtiyacı var. bu dengeyi bulmamız gerekiyor.

"Bu bir takım meselesi, sadece bireylerle ilgili değil. Tüm bu saldıran oyuncularla oynayabilmeliyiz ve savunmada organize olmaya ve rakibe yer vermemeye hazır olan bir takıma sahip olmalıyız. Ve arkasında, ihtiyacımız var. bazı detaylarda geliştirmek için – bu çok açık.

"Takımımıza ve orta sahadan hücumlara kadar inanılmaz kalite ve sayılara ve seçeneklere bakıyorsunuz ve biz çözümler bulmaya çalışıyoruz ve organize olmaya çalışıyoruz.

"Perşembe günü, sanırım Ben Davies ilk kez bir arka dörtte stoper olarak oynadı çünkü daha önce beşinci sıradaydı."

Pazartesi günü ligde Burnley ile karşılaştıklarında tüm gözler Tottenham'ın saldırısında olacakken, Mourinho'nun savunması yaz boyunca Joe Rodon, Matt Doherty ve Sergio Reguilon'un imzalanmasıyla güçlendi.

Mourinho, "Joe Rodon, onun potansiyelini, zihniyetini seviyoruz. Oraya ulaşmak için çalışması gerekiyor. Matt Doherty yeni geldi ve o da adapte oluyor" dedi.

"Tabii ki Reguilon, özellikle ileriye dönük, inanılmaz bir oyuncu. Ayrıca Premier Lig'in savunma taleplerine uyum sağlaması gerekiyor. Bu bir süreç."