Mumbai City FC: Cy Goddard

Spurs akademi mezunlarının kariyerine bir bakış ….

Contents

hakkında bilmeniz gerekenler

Spurs akademi mezunlarının kariyerine bir bakış …

Mumbai City FC, kadrosu ve oyun stili açısından kültürel bir sıfırlamanın ardından, kağıt üzerinde 2020-21 Hindistan Süper Ligi (ISL) şampiyonluğunun favorilerinden biri gibi görünüyor.

Eski FC Goa menajeri Sergio Lobera ve Hugo Boumous, Ahmed Jahouh, Mourtada Fall ve daha pek çok takımda FC Goa'da parlayan bir dizi yıldız oyuncuyu bir araya getirerek yabancı birliğini yenilediler.

Bununla birlikte, Hernan Santana, Adam Le Fondre ve Cy Goddard'daki ISL'ye üç yeni yüz getirdiler. Kulübün zorunlu Asya oyuncu kotasını yerine getirmek, Japon vatandaşlığına sahip Goddard'tır.

23 yaşındaki oyuncu, çoğunlukla parkın ortasında hücum yapan bir orta saha oyuncusu olarak çalışıyor. Benzer bir rolde çalışan Boumous için rekabet sağlayacak teknik olarak güçlü, yaratıcı bir oyuncu.

Gençlik kariyeri boyunca bir zamanlar fenomen olarak adlandırılan bir oyuncuya daha yakından bakalım.

Gelecek vaat eden gençlik kariyeri ve ilk çıkış

Londra'da doğan Goddard, çok genç yaşta Tottenham Hotspur akademisine katıldı ve saflarda ilerledi. Performansları epeyce dikkat çekti ve kısa süre sonra dikkat etmesi gereken bir yetenek olarak kendine bir isim yaptı.

Hızlı ilerlemesi, Spurs'un U16, U18'i temsil ettiğini ve sonunda, 18 yaşında küçük bir yaşta 2015'te U21 takımına girdiğini gördü. Birkaç yıl içinde kıdemli takıma girmesi şaşırtıcı değildi.

Doğal olarak, onu gelecek için bir tane olarak gören Kuzey Londra kulübü tarafından kendisine bir gençlik sözleşmesi verildi. Bir noktada, orta saha oyuncusunun o yaştaki Shinji Kagawa ile pek çok benzerliği olduğunu hisseden Alman devi Borussia Dortmund'dan Goddard'a bile ilgi vardı.

mumbai city fc: cy goddard

Ancak, 2017'de Tottenham'dan tek bir üst düzey takım görünmeden ayrılan Goddard için işler planlandığı gibi gitmeyecekti. Kulüp yetenekli oyuncuyu kendisine başka bir sözleşme uzatması teklif ederek tutmaya çalışsa da, onları geri çevirmeye karar verdi. ve o yaz Tottenham'ın sezon öncesi ABD turundan önce yola çıkın.

Kulüpsüz neredeyse bir yılın ardından Goddard, Ağustos 2018'de Serie B kulübü Benevento için üç yıllık bir anlaşma imzaladı.

Benevento için profesyonel ilk maçına, ikinci yarıda yedek olarak AS Roma'yı 2-1 yenerek yaptı. 2018-19 sezonunda Serie B'de İtalyan tarafı için sadece iki maça çıktı.

mumbai city fc: cy goddard

Goddard, Benevento'da bir iz bırakmaya çabaladıktan sonra, 2019-20 sezonunda kiralık olarak Kıbrıs'ın en üst düzey kulübü Pafos FC'ye taşındı. Goddard, Baf'tan Benevento'ya döndükten sonra Mumbai Şehrine taşındı.

Uluslararası futbol

Goddard'ın İngiliz bir babası ve Japon bir annesi var. Goddard, Londra'da doğmuş olmasına rağmen, Japonya'yı uluslararası alanda temsil etmeyi seçti. Ancak, henüz Samurayların kıdemli ekibine giremedi.

2015'te "Elbette iki milletim var," dedi. "Ama İngilizceden çok Japon hissettiğimden değil. Dünya Kupalarında oynadıklarında her iki ülkeyi de destekliyorum; sadece Japonya'nın oyun tarzı benim oyunuma daha çok uyuyor. "

Geçmişte Japonya'nın U16 ve U17 takımlarında oynadı.

Son sınır

Goddard, en son Kıbrıs'ın en üst düzey takımı Pafos FC için çıktı. Ancak, oyun süresi için mücadele etti ve altı maça yayılmış olarak sadece 234 dakika oynadı.

Gol atamamasına rağmen, Kıbrıs'ta geçirdiği zamandan beri adına bir asist yaptı.