Nick Yakhama: Mali kısıtlamalar, Vihiga United'ın teknik direktör

Nick Yakhama: Mali kısıtlamalar, Vihiga United'ın teknik direktör

ile yollarını ayırdı

Eski Kenya uluslararası oyuncusu, Ağustos 2019'da atandığından beri Batı bölgesi tarafında.

Futbol Kenya Federasyonu Premier Lig tarafı Vihiga United ve teknik direktör Nick Yakhama yollarını ayırdı.

Kulüp, kulübün bu sezon karşılaştığı mali kısıtlamalar nedeniyle derneğin sona erdirilmesinin gerekli olduğunu doğruladı.

Vihiga United , "Kulüp, teknik direktör [Nick [Yakhama karşılıklı rızası üzerine] ile ayrılık yollarını duyurdu," dedi.

Kulübün başkanı Kahi Indimuli, Yakhama'nın çıkışının bir araya gelen ve konuyu tartışan yönetim kurulu tarafından onaylandığını açıkladı.

Indimuli, Ağustos 2019'da atandığından beri Vihiga United'a hizmet eden eski Kenya milli takımı için nazik sözler söyledi.

Indimuli, "Kulübe özenle hizmet etti ve oyuncuların deneyiminden ve uzmanlığından yararlandığına inanıyorum. Nick'e iyi dileklerimle" dedi Indimuli.

Sadece iki galibiyet, beş beraberlik ve dokuz mağlubiyetle Vihiga United, kötü bir başlangıçtan sonra sezonu kurtarmak için mücadele ediyor. Şu anda yakalama oyunları oynayan Mathare United ve Zoo FC'nin hemen üzerinde 16. sıradalar.

Yakın tarihli bir röportajda, geleceği kötü sonuçlar nedeniyle bir çıkış spekülasyonu çeken baş antrenör Sammy Okoth, şu anda karşılaştıkları sorunları nasıl iyileştirmeyi planladığını açıklamıştı.

Okoth , "Maçları kazanmak için gol atmalıyız, skor yapmadan berabere ya da mağlubiyet olur," dedi.

"Eğitimimizde, vurucu departmanımızı keskinleştirmeye ve onları gol atmaya daha iyi hazırlamaya çalışacağız. Bu, diğer bölümlerin% 100 olduğu anlamına gelmez, tamam, futbol bir öğrenme süreci ve günlük öğreniyoruz.

"Odak noktamız bitirmek olsa da, savunma departmanımızın yanı sıra kalecilik departmanımız da güçlü olmalı. Orta saha için de geçerli çünkü her departman diğerine bağlı."

Sezon devam edince, Vihiga United'ın ilk beş maçı, Bandari'ye ev sahipliği yapmadan önce komşuları Nzoia Sugar'a karşı bir deplasman maçıyla başlayacakları için kağıt üzerinde kazanılabilir görünüyor.

Bandari beraberliğinden sonra, Sofapaka oynamadan önce 2019/20 sezonunun sonunda birlikte terfi ettikleri bir taraf olan Bidco United'ı ziyaret edecekler.

Daha sonra Wazito FC ve Kariobangi Sharks ile karşılaşacaklar – masanın çok üstünde olan taraflar – daha sonra.

Pozitif koronavirüs vakalarının artmasının ardından devletin ülkedeki tüm spor faaliyetlerini durdurmasının ardından lig duraklatıldı.

O zamanlar Tusker, KCB ve AFC Leopards sırasıyla birinci, ikinci ve üçüncü takımlardı, ancak Ingwe üstlerindeki iki takımdan iki daha az olmak üzere 14 maç oynamıştı.