Werunga: Mathare United, Nzoia Sugar

“Slum Boys”, 2020-21 kampanyası için güçlenmeye çabalarken transfer penceresinin kapanış aşamalarında aktif kaldılar

'ten beşinci imzayı açıkladı

'Gecekondu Çocuklar' 2020-21 kampanyası için güçlenmeye çalışırken transfer penceresinin kapanış aşamalarında aktif kaldılar.

Mathare United , yeni kampanyadan önce savunma departmanını güçlendirmek için savunma oyuncusu Martin Werunga'nın imzasını tamamladı.

'Slum Boys' transfer döneminin sonraki aşamalarında meşguller ve 20 Kasım'da başlaması planlanan 2020/21 Futbol Kenya Federasyonu (FKF) Premier Ligi'nde etkili bir şekilde rekabet etmelerine yardımcı olmak için imzalar attı.

Daha sonra, Nairobi'ye dayalı suçlamalar, savunmacının Nzoia Sugar'dan bir yıllık bir anlaşma ile gelişini doğruladı.

Kulüp, resmi sosyal medya sayfalarında "Daha fazla transfer haberi" yazdı. "Martin Werunga, gelecek yıl için kulübe taahhüt vererek Nzoia Sugar'dan bize katıldı."

Salı günü, 'Slum Boys' üç oyuncunun – Ulusal Süper Lig (NSL) takımı Nairobi Simba'dan forvet Eugene Wethuli, Sofapaka'dan Cersidy Okeyo ve AFC Leopards'dan savunma oyuncusu Moses Mburu – imzaladığını doğruladı.

Wethuli'yi imzalarken kulüp şunu doğruladı: “Wethuli Eugene, Nairobi Stima FC'den iki yıllık bir anlaşmada bize katıldı. Muhteşem bir gözle güçlü ve çevik bir stoper.

"[Hoşgeldin] Eugene."

İki yıl önce, forvet bacağını yaraladı ve ameliyata gitti. Başarılı bir operasyonun ardından Ulusal Süper Lig (NSL) tarafı Nairobi Stima'ya yeniden katıldı.

Ancak Şubat 2020'de Jacob Osano, Daniel Opondo, John Njoroge, Victor Amemo, Francis Oduor ve Joshua Mahero ile birlikte serbest bırakılan oyuncular arasında yer aldı.

Okeyo'yu imzalarken Mathare United şunları söyledi: “Bir diğeri, bir orta saha görevlisi istediniz, motoru almak için yolumuzdan çıktık. Cersidy Okeyo artık Tusker , Gor Mahia ve Sofapaka'daki büyülerden sonra bir Gecekondu Çocuğu. "

Salim Ali liderliğindeki ekip ayrıca eski Posta Rangers forvet Danson Kago'yu iki yıllık bir anlaşma ile imzaladı.

Transfer penceresinin dört gün daha uzatılmasıyla, Mathare United, defans oyuncusu David Ochieng ile yakın zamanda açıklanacak daha fazla anlaşma sözü verdi.

Kenya Futbol Federasyonu (FKF) Pazartesi günü, Pazartesi gece yarısı kapatılması planlanan transfer penceresini uzattığını doğruladı.

FKF'den Müsabaka Başkanı Frank Ogolla tarafından imzalanan açıklamaya göre, hangi takımın üst uçuşa yükseleceğini belirleyecek olan play-off'ların sonuçlanmasına izin vermek için pencere genişletildi.