Novatus Dismas: Azam FC kanat kalemleri Maccabi Tel-Aviv U19 takımı

18 yaşındaki Tanzanyalı kanat oyuncusu,

ile anlaşma

18 yaşındaki Tanzanyalı kanat oyuncusu, denemelerde etkilendikten sonra U19 takımında oynaması için resmen açıklandı

Novatus Dismas, Maccabi Tel-Aviv FC'nin U19 takımı tarafından açıklandıktan sonra Tanzanya tarafı Azam FC'den resmi olarak ayrıldı.

Dismas, İsrail'de son üç haftadır denemelere maruz kalıyordu ve kulüp bir yıllık sözleşme imzaladığını ancak iki yıl daha uzatma seçeneği ile resmi olarak doğruladı.

Maccabi Tel-Aviv, resmi web sitesinde “Azam FC için oynayan Tanzanya U21 milli takımının üyesi olan Dismas, kulüpte geçirdiği etkileyici bir hafta boyunca gençlik akademisinin koçluk kadrosunu etkiledi ve U19'lara katılacak” dedi.

Maç için İsrail'e geldiğinden beri oyuncunun performansını takip eden Maccabi'nin Performans Direktörü Patrick Van Leeuwen kulübün resmi web sitesine şunları söyledi: “[Dismas], izcilik departmanımıza tavsiye edilen Tanzanyalı bir sol ayaklı orta saha oyuncusu ve onu davet ettik. sezon başlangıcındaki denemeler için.

Ne yazık ki, Covid-19 salgını nedeniyle birkaç hafta ona dava açamadık. Ancak son zamanlarda onu doğru bir şekilde görebildik ve Maccabi'deki bünyemize katılacak çok ilginç bir oyuncu olduğu izlenimine kapılıyoruz. "

Chamazi merkezli kulüp, duruşmalar için Azam'dan ayrılırken sosyal medya sayfalarında şunları söyledi: “Azam, kanat oyuncusu Novatus'un [Dismas] hizmetleri için Maccabi Tel-Aviv ile bir anlaşmaya vardı. “Dismas, kulübün izcilerini etkilediği İsrail'de bir aylık bir denemeden sonra takıma katılıyor.

“O Şaban Chilunda ayrıca Mouloudia d'Oujda için imza ayrıldıktan sonra bu pencerede Azam bırakmak ikinci oyuncu olur Fas .

"Geçen sezon yılın genç oyuncusu olan Dismas, Chilunda ile aynı şekilde Azam'da yetiştirildi ve büyüdü, hepsi Anakara Premier Liginde üst düzey takımda yer almak için terfi kazanmadan önce."

Açıklamada şöyle devam etti: “Azam olarak genç yetenekleri yetiştirmeye ve onları dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz, böylece oyuncular her zaman Avrupa'da oynama hayallerini gerçekleştirebilsinler.

"İsrail'de yeni bir meydan okumaya başlarken en iyisini diliyoruz ve bize çıkarken kulübe verdiği hizmetler için kendisine teşekkür ediyoruz."

Azam, Salı günü Young Africans'ın (Yanga SC) onları devirmesinin ardından 18 takımdan oluşan Anakara Premier Ligi masasında ikinci sırada yer alıyor.