"Simba SC'nin yaşadığı şey futbol!" – Manara

Kulübün görevlisi, takımın geri döneceğinden ve sezonu lig kupasıyla bitireceğinden emin

Kulübün görevlisi, takımın geri döneceğinden ve sezonu lig kupasıyla bitireceğinden emin.

Haji Manara, Simba SC'nin geri dönüp üst üste dördüncü sezonda Anakara Premier Ligi şampiyonluğunu kazanacağına inanıyor.

Kulübün medya görevlisine göre, takımın son haftalarda yaşadığı, Tanzanya Hapishaneleri ve Ruvu Shooting'e karşı arka arkaya maçları kaybetmesi – futbolun bir parçası ve "oyunu ilginç kılıyor."

"Simba hala benim kulübüm, Simba hala hayatım boyunca takımım, Simba dışında başka bir takımım yok, arkadaşlarım ve hayranlarım, Simba'nın neler yapabileceğini biliyorlar, şimdi onları desteklemeyi bırakamıyorum çünkü biliyorum, onlar Simba gibi geri dönecek, ”diye yazmıştı Manara sosyal medya sayfalarında .

"Geri sıçrayacağız, bu Simba, futbolda oluyor, her şampiyonun kendi liglerinde karşılaştığı zorluklar, tüm takımlar şu anda yaşadıklarımızdan geçmek zorunda.

"Simba hayranlarından sakin olmalarını ve desteği korumalarını rica etmek istiyorum, bunu tekrar yapacağız, geri döneceğiz, unvanı koruyacağız."

Perşembe günü Simba, kulübün kaleci antrenörü ve takım yöneticisi olarak görev yapan Muharami Mohamed ve Patrick Rweyemamu ile yollarını ayırdıklarını doğruladı.

Shooting'e karşı mağlubiyet, Simba'nın 18 takımlık masada dördüncü sıraya düşerken üçüncü sıraya teslim olduğunu gördü ve rakipleri hala yenilmez olan Young Africans (Yanga SC), masa başında Azam FC'nin arkasında ikinci sıraya yükseldi.

İki yenilgi, Simba koçu Sven Vandenbroeck'in başını kaşıyarak bıraktı ve hatta taraftarlardan özür dilemek için öne geçti ve bir sonraki lig maçında hızlı bir geri dönüş sözü verdi.

"Her şeyden önce Simba ailesine arka arkaya iki kayıp için özür dilemek istiyorum ve hazmetmemiz çok zor," dedi Vandenbroeck, "Oyuna bakarsanız, ilk yarıda bazı saldırganlıkları kaçırdık. Bu bizim her zamanki oyun seviyemiz değildi.

"İkinci yarı, bazı riskler aldığımız için çok daha iyiydi ancak toplamda, bugün [Pazartesi] iyi sonuçlar alacak kadar verimli değildik. Bu hepimizi üzüyor.

"Bu noktada sorunun ne olduğunu belirtmek çok zor ve her şeyi analiz etmem gerekirse medya mensupları ile paylaşamayacağım bir şey.

"İkinci yarıda zorladığımıza göre, maç uygunluğunun işaret edilmesi gereken bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bence asıl soru, beni sahte bir dokuz numara ile oynamama neden olan vuruş pozisyonunda sahip olduğumuz şeyler.

Simba, Cumartesi günü Uhuru Stadyumu'nda Mwadui FC ile karşı karşıya gelecek.