TS Galaxy antrenörü Malesela, Kaizer Chiefs'i

Rockets mentoru, kendi tarafının Çarşamba gecesi Soweto'daki maçtan daha iyi olduğunu hissetti ve Glamour Boys'u yenmek için altın bir fırsatı kaçırdı

yenmediği için 'hayal kırıklığına uğrattı'

Rockets akıl hocası, Çarşamba gecesi Soweto'da kendi tarafının daha iyi oynadığını hissetti ve Glamour Boys'u yenmek için altın bir fırsatı kaçırdı.

TS Galaxy teknik direktörü Dan Malesela, Kaizer Chiefs'in Çarşamba gecesi FNB Stadyumu'ndaki lig karşılaşmasına katılmak için orada olduğunu hissetti.

Maç 0-0 berabere ile sona erdi ve Premier Futbol Ligi'ne ( PSL ) yeni gelenler Galaxy'yi masada yedinci sırada ve üç maçın ardından galibiyet ve iki beraberlikle yenilmez hale getirdi.

Wayde Lekay'ın kaçırdığı bir ceza da dahil olmak üzere, Chiefs'e karşı daha iyi şansa sahip olan çaylaklardı.

Tshegofatso Nyama ve Mokete Mogaila gibileri için başka iyi fırsatlar da vardı ve Rockets daha klinik olsalardı ünlü bir zaferi kutlayabilirdi.

Malesela, oyuncunun form için savaşan bir Chiefs tarafına karşı fırsatını en iyi şekilde değerlendirememesinden memnun değildi.

Maçtan sonra SuperSport TV'ye "Bizim gibi hedefleri kaçırıyorsunuz ve bu yardımcı olmuyor" dedi.

"Ama bazen oluyor, bu adamlara karşı sabırlı olmalısın, biz sadece bir ekip kurduk.

Malesela, "Beklenenden daha iyi giderse, o zaman her şey yolunda. Cezalar alırsın ve onları kaçırırsın. Anlamıyorum, bunu kaldıramıyorum," diye yakındı Malesela.

"İnşa ediyoruz ve inşa edeceğiz, üç puanı alamadığımız için hayal kırıklığına uğradım."

Kaptan ve merkez savunma oyuncusu Spiwe Msimango Maçın Adamı seçildi. Sonuçtan memnun kaldı, ancak bunun bir yerine üç puan olabileceğini de hissetti.

23 yaşındaki oyuncu maç sonrası röportajlarında "Bizim için kolay bir oyun değildi, yenilgiden geldiklerini ve güçlü bir şekilde geri gelmek isteyeceklerini biliyorduk" dedi.

"İyi bir oyun planımız vardı, büyük harfle yazabileceğimizi düşündüğüm pek çok şans yarattık. Ancak o gün gol atmamaktan dolayı talihsizdik.

"Eğitimde çok çalışıyoruz, ben, Bevan [Fransman], millet, kredi bana tek başına gitmiyor, bu bir takım çalışması. Erkekler bugün iyi iş çıkardı."

Galaxy bundan sonra 21 Kasım'da Swallows FC'ye karşı oynayacağı bir lig maçında aksiyona geçerken, Amakhosi dikkatini Orlando Pirates'e karşı Pazar günkü ikinci maç MTN8 yarı finaline çevirerek 3-0'lık bir açığı bozması gerekiyor.