Abraham, Chelsea'deki yeni gençler Werner ve Havertz için mücadeleleri açıklıyor

Eski Leipzig ve Leverkusen yıldızları, Stamford Bridge yazında

Eski Leipzig ve Leverkusen yıldızları, yaz boyunca Stamford Bridge'e taşınmalarının tamamlanmasından bu yana tam anlamıyla parlayamadılar.

Chelsea yıldızı Tammy Abraham, hayranlarını yeni gelenler Timo Werner ve Kai Havertz'in yanlış ateşlemesine karşı sabırlarını korumaya çağırdı.

Alman çifti, Chelsea'nin yoğun bir yaz dönemi boyunca yaptığı en dikkat çekici iki transferdi.

Blues, oyunculara 117,5 milyon sterlin (161 milyon dolar) yatırım yaptı; Werner, RB Leipzig'den gelirken, 21 yaşındaki Havertz, 2019-20'de bir ara sezonun tadını çıkardıktan sonra Bundesliga ekibi Leverkusen'den katıldı.

Ancak hiçbir oyuncu Stamford Bridge'e taşındığından beri abartılı yaşamayı başaramadı, Blues da form ve tutarlılık için mücadele etti ve Premier Lig sıralamasında hayal kırıklığı yaratan sekizinci sırada yer aldı.

Werner, ligde şimdiye kadar sadece dört gol attı ve Havertz tek başına kaleyi buldu; ama Abraham ikilinin yeni çevrelerine alışmak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğuna inanıyor.

Gençler, Chelsea'nin resmi web sitesine, "Birlikte antrenman yapmak ve birbirimizin nasıl oynadığını hesaplamak için neredeyse hiç vaktimiz olmadı, bu yüzden her günü sadece şu an olduğu gibi alıyoruz," dedi.

Oynadığımız her oyunda birbirimiz hakkında yeni şeyler öğreniyoruz. Onları daha fazla anlamaya başlıyorum ve beni daha fazla anlamaya başlıyorlar, bu yüzden umarım birbirimizi kullanırız ve elimizden gelen en iyi kişi oluruz. "

Takım arkadaşlarının dertlerinin aksine, Abraham bugüne kadar iyi bir mücadelenin tadını çıkardı ve Premier Lig'deki altı gol dahil olmak üzere tüm yarışmalarda 2020-21'deki diğer Chelsea oyuncularından daha fazla gol attı.

"Bunu küçük bir çocukken hayal ettim ve bugün hala rüya görüyor gibi hissediyorum" diye ekledi.

“Yedi yaşımdan beri kulüpteyim, böylece her zaman en üst seviyeye ulaşmak için ne kadar istediğimi tahmin edebilirsiniz. Hala şimdi ve sonra bugün nerede olduğumu anladığımda kendimi sıkıştırmam gerekiyor.

“Bence genç bir çocuk olarak ödünç verilmiş, en üst düzeyde erkek futbolu oynama deneyimine ihtiyacınız var. Oyunlarda tekmeliyordum ve çiziliyordum ve sen de futbolun o çirkin tarafını öğrenmen gerekiyor. Geri dönüp ne yapmam gerektiğini bilmek beni gerçekten hazırladı.

“Vücudumu daha çok kullanmayı öğrenmem gerekiyordu çünkü büyüyen bir çocuk kadar ihtiyacın yok. Doğru pozisyonlarda olmayı öğrendim, tabii ki bitirmem için çalışmak zorundaydım ve sadece takım arkadaşlarımı daha fazla anlamaya çalıştım. Yıllar boyunca öğrendiğim en önemli şey bu. "

“Aç olmalısın ve çok çalışmalısın çünkü Chelsea'de büyürken genç yaşlarda pek çok yetenek görüyorsun, ancak yeteneğin tek başına yeterli olmadığını biliyoruz.

“Bu ekstra işi yapmalı ve daha da çok çalışmalısınız. Şu anda benim için hala elimden geldiğince sıkı çalışmak ve olabildiğim kadar iyi olmaya çalışmakla ilgili. "