'Man Utd'nin Van de Beek'e ihtiyacı yok' – Evra ve Neville, orta saha eklemesini sorguladı

Hollandalı, Old Trafford'da oyun zamanı için mücadele ediyor ve iki eski oyuncu neden

Hollandalı oyuncu Old Trafford'da oyun zamanı için mücadele ediyor ve iki eski oyuncu neden imzalandığını anlamıyor

Manchester United'ın Donny van de Beek ile sözleşme imzalama kararı Patrice Evra ve Gary Neville tarafından, orta saha oyuncusu kendini kenarda sağlamlaştırmaya çalışırken sorgulandı.

Van de Beek, Cumartesi günkü Chelsea ile 0-0 çekilişinde kullanılmayan bir yedek oyuncu oldu ve yaz boyunca Ajax'tan katıldığından beri Red Devils için bir Premier Lig maçına henüz başlamadı.

Ole Gunnar Solskjaer orta sahada bolca derinliğe sahip ve Scott McTominay, Fred ve Paul Pogba gibi oyunculara daha fazla dakika vermeyi tercih etti.

Van de Beek kendini tartışmaya zorlarken Evra, United'ın Hollandalıya ihtiyaç duymadığını ilan etti.

Evra Sky Sports aracılığıyla "Van de Beek'ten bahsediyoruz, çocuğa karşı bir şey yok, ama neden onu satın aldık? Maçı her maçta standdan izliyor," dedi. "Ona ihtiyacımız yok, gerçek bu."

23 yaşındaki oyuncu, bu sezon şimdiye kadar Solskjaer tarafında yedi kez forma giydi ancak Premier Lig'de sadece 59 dakika oynadı ve Şampiyonlar Ligi'nde sadece iki dakikalık bir kamera hücresi verildi.

Neville, Red Devils'in Van de Beek'e bu kadar çok para harcama kararının henüz doğrulanmadığını ve oyuncunun daha fazla oynamadığı için hayal kırıklığına uğrayacağını itiraf ediyor.

Neville, "Biraz muamma olan şey, Van de Beek'in 40 milyon sterline imza attığından beri kullanılmasıdır" dedi.

"Ole Gunnar Solskjaer'in her maçtaki planlarının ön saflarında görünmüyor. Bu biraz muamma. Ne kadar çok başlamazsa ve ne kadar çok gelmezse o kadar çok "40 milyon sterlinlik bir oyuncu, normalde onu takıma alırsın" diye düşünüyorsunuz.

"Düşünüyor olmalı: 'Burada ne yapıyorum?' şu anda. "

Van de Beek üzerinde soru işaretleri varken Solskjaer, Hollandalıların zamanının geleceği konusunda kararlı ve oyun zamanını kimin kaçırdığına karar vermenin her zaman zor olduğunu söylüyor.

Solskjaer Sky Sports'a "Bunun için endişelenme. Oyunlarını alacak. Bunun için endişelenme" dedi. "Kimin oynaması gerektiğini söylemek kolay ve kimin oynamaması gerektiğini söylemek daha zor."