Aribo: Rangers'ın Dundee United'a karşı şaşkınlığı ekstra antrenmandan geldi

24 yaşındaki Nijerya milli takımı, Ibrox Stadyumu'nda Micky Mellon'un adamlarına karşı nefes kesen bir gol

24 yaşındaki Nijerya milli takımı, Ibrox Stadyumu'nda Micky Mellon'un adamlarına karşı nefes kesen bir gol attı.

Rangers orta saha oyuncusu, Pazar günkü İskoç Premiership maçında Dundee United'a karşı harika golünü açıkladı.

24 yaşındaki oyuncu, karşılaşmayı izlemek için bir zevkti, hızını dikte etti ve tarafının Terörlere karşı 4-1 galibiyet almasına yardımcı olmak için orta sahayı düzenledi.

Nijerya milli oyuncu, maçta nefes kesici bir gol atarak, kaleci Benjamin Siegrist'in ulaşamayacağı bir sol ayaklı vuruş yaptı ve haklı olarak maçın adamı ödülünü aldı.

Orta saha oyuncusu şu anda bu sezon yedi gol attı ve 29 maçta dört asist yaptı ve kampanyayı etkileyici bir şekilde bitirmeyi umuyor.

Aribo, maçtan sonra Ranger TV'ye "Muhtemelen bu kadar güçlü bir atış yapmadım" dedi.

"Eğitimdeki herkes sadece incelikli olmayı ve kıvırmayı sevdiğimi söylüyor ama alıştırma yapıyordum, bu yüzden sadece bağcıklarımı geçireceğimi düşündüm ve neyse ki içeri girdi.

Çocuklar vızıldıyor, kolay bir oyun olmayacağını biliyorduk. Hızlı bir başlangıç yapmalı ve bir yer edinmek için oyuna elimizden gelen her şeyi vermeliydik ve 90 dakika boyunca devam etmeliydik.

"Sezonu güçlü bitirmek, zorlamaya devam etmek, devam etmek ve elimden geleni yapmak istiyorum ve olumlu sonuçlar aldığım için mutluyum."

Rangers, Perşembe günü Avrupa Ligi'nde 32 maçlık ikinci turda Belçika tarafı Royal Antwerp ile karşılaşacak.

Aribo, Ibrox Stadyumu ekibini Avrupa yarışmasının bir sonraki aşamasına geçmek için gereken her şeyi yapmaya çağırdı.

Bu büyük bir maç ve nakavt futbol. Ne yapmamız gerektiğini biliyoruz ve sadece odaklanmalıyız, hazırlanmalıyız, kendimizi tozdan arındırmalı ve buna devam etmeliyiz ”diye ekledi Aribo.

Aribo ayrıca, Rangers menajeri Steven Gerrard tarafından çok yönlülüğü ve Dundee United'a karşı gösterdiği komutanlığından ötürü övgü aldı ve onu 'patron çocuk' olarak tanımladı.

Benim için iyi oyuncular onlardan yapmalarını istediğiniz her şeyi yapabilir. Joe için iyi olan şey, sağda 10 veya solda 10 olarak etkili olabilmesidir, tabii ki yapabilir çünkü hedefe daha yakın, ”dedi Gerrard Rangers TV'ye.

Joe'ya sorarsanız, muhtemelen hedefe daha yakın olmak isteyecektir. Ama evdeyken, onu sol sekiz veya sağ sekiz olarak oynamak, bize üç altı numaraya sahip olmaktan ziyade takımda biraz hırs veriyor ve derinden patlayabileceğini biliyoruz ve bize şansı veriyor. Takımda Hagi ve [Ryan] Kent'i ve belki de farklı oyunlar için başka insanları da alın.

“Dürüst olmak gerekirse, çocuk hakkında yeterince fazla konuşamıyorum. O bir patron çocuk ve kendini geliştirmek istiyor. Ona sahip olduğumuz için çok mutluyuz. Buraya gelip gelişmeye ve büyümeye karar verdi ve doğru yönde ilerliyor.

"Az bakım gerektiriyor, içine koyduğu her şeyi, şu anda oyununda çok iyi performanslar alması şaşırtıcı değil."