Byaruhanga, Chan

Genç, U20 Cecafa Şampiyonası'nda Hipopotamlar için etkileyiciydi ve Kamerun

'ü aradıktan sonra Uganda'yı gururlandırmaya kararlı

Genç, U20 Cecafa Şampiyonası'ndaki Hipopotamlar için etkileyiciydi ve Kamerun'da etkileme şansı verildi.

Uganda Cranes orta saha oyuncusu Bobosi Byaruhanga, Kamerun'da Ocak ayı ortasında başlaması planlanan Afrika Uluslar Şampiyonası yarışmasında ülkeye teslimat sözü verdi.

Vipers SC orta saha oyuncusu, Hippos'un Tanzanya'da düzenlenen U20 Doğu ve Orta Afrika Futbol Federasyonları Şampiyonası'nı kazanmasıyla etkilenen oyunculardan biriydi. Genç, Pazartesi öğleden sonra Batı Afrika'ya giden 25 kişilik kadroya dahil olduktan sonra sevincini saklamadı.

Byaruhanga, ayrılmadan önce , "Milli takımın renklerini giyme şansı verildiğinde her şeyimi vermeye ve elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım çünkü bunu yaparak evdeki birçok insanı gururlandırıyorum," dedi .

"Bu çağrıyı aldığım için gurur duyuyorum, bu benim için özel bir şey çünkü grupta çok fazla yetenek var ve herkes her şeyi veriyor. Temsil etme şansım olduğunu bildiğim için gururlu ve sevinçli hissediyorum. Benim ülkem Chan turnuvasında.

"Her şeyden önce, beni daha ilk günden kutsayan Tanrı'ya minnettarım, tüm övgüyü ve onuru hak ediyor ve Chan'da galip çıkmamız için bize rehberlik etmesi için dua ediyorum."

Genç Venom, Ugandalıları maç öncesinde onlara motivasyon ve güven vermek için milli takımın arkasında toplanmaya çağırdı.

Byaruhanga, "Tüm Ugandalıları, meydan okumayı üstlenirken arkamızda toplanmaya çağırıyorum çünkü onlar bizim en büyük desteğimiz ve onlarla birlikte, rakiplerimizle güçlü bir şekilde yüzleşebiliyoruz.

Pazartesi günü, Uganda baş antrenörü Johnathan McKinstry, Chan'ın önünde Kamerun'da yapılacak mini turnuva için 25 kişilik bir kadroyu seçti.

Chan öncesi turnuva Kamerun, Nijer ve Zambiya'dan oluşuyor ve 1-7 Ocak tarihleri arasında oynanacak.

McKinstry, Livingstone Mbabazi ve yardımcıları Abdallah Mubiru ile birlikte ekibe liderlik edecek. Heyetin lideri Hamid Juma, performans koçu ise Alexander McCarthy oldu.

Kaleci antrenörlük sorumluluklarını Sadiq Wasswa üstlenecek.

Geoffrey Massa takım yöneticisi olurken, Samuel Hassan Mulondo ve Ayub Balyejusa forma oyuncusu olarak görev yapacak.

Seyahat Eden Oyuncular:

Kaleciler: Joel Mutakubwa (Kyetume FC), Nafian Alionzi (URA FC), Tom Ikara (Police FC)

Savunmacılar: Eric Ssenjobe (Police FC), Aziz Kayondo (Vipers SC), Paul Willa (Vipers SC), Ashraf Mandela (URA FC), Halid Lwaliwa (Vipers SC), Mustafa Mujuzi (Kyetume FC), Patrick Mbowa (URA FC) , Hassan Muhammad (Polis FC)

Orta saha: Shafiq Kagimu (URA FC), Tony Mawejje (Police FC), Bobosi Byaruhanga (Vipers SC), Karim Watambala (Vipers SC), Saidi Kyeyune (URA FC), Hassan Ssenyonjo (Wakiso Giants FC)

Forvetler: Ben Ocen (Police FC), Ibrahim Orit (Vipers SC), Vianne Ssekajjugo (Wakiso Giants FC), Joseph Ssemujju (BUL FC), Joakim Ojera (URA FC), Milton Karisa (Vipers SC), Stephen Mukwala (URA FC ), Mohamed Shaban (Vipers SC).