'Daha cesur olmalıyız' – Neuhaus, Gladbach'ın Man City yenilgisindeki

Alman tarafı birkaç şans yarattı ve yarışmanın çoğunda kendi yarısında pes edildi

Contents

performansıyla hayal kırıklığına uğradı

Alman tarafı çok az şans yarattı ve yarışmanın çoğunda kendi yarısında kaldı

Borussia Monchengladbach orta saha oyuncusu Florian Neuhaus, Manchester City'ye karşı Çarşamba günkü 2-0 yenilgisinden uzaklaştı ve tarafının rekor kıran bir rakibin baskısı altında bu kadar kolay solmamasını diledi.

Monchengladbach, oyunun büyük bölümünde kendi yarı sahasında sıkışıp kaldı ve topa sahip olduklarında topa karşı soğukkanlılıklarının olmaması tekrarlanan çekilişlere yol açtı. Son 16 Şampiyonlar Ligi takımından beklenebilecek bir görüntü değildi.

Teknik direktör Marco Rose ve takım arkadaşı Lars Stindl yenilgiden sonra benzer eleştirel değerlendirmeler sunduğundan, Neuhaus performans hakkındaki düşüncelerinde yalnız değildi.

Neuhaus ne dedi?

Neuhaus, DAZN'a "Sınırlı şansımızla cesur olmak istedik ve bunu bazen iyi yaptığımızı hissettim" dedi.

"City çok yüksek bir çizgiyle oynadı ve son topla daha iyi olsaydık, bizim için daha fazlası olabilirdi. İkinci maçta daha cesur olmalıyız.

Manchester City gerçekten iyiydi, bu da bu gece çok fazla koştuğumuz anlamına geliyordu. Ara sıra geçişte garip bir şansımız oldu ama onları temiz bir şekilde gerçekleştirmedik. "

Başkaları yenilgiye nasıl tepki verdi?

Rose, "Özellikle ilk yarıda oyuncularım bazen nasıl hücum etmek istediğimizi unuttu, çünkü savunma ile meşguldük" dedi.

"Aradan sonra biraz daha iyiydi, ancak yeterince isabetli değildik.

"Sonuçta, bu sadece üst düzey bir takım. Böyle bir şekle sahip olan takıma karşı mükemmel olmalısın ve her geçiş uygun olmalı."

Stindl ekledi: "Elimizde yeterince cesur değildik, çok fazla temel hata yaptık ve tek yarı şansımız en sonunda gerçekleşti." Yapmamız gerektiğini bildiğimiz gibi çok koştuk ama itiraf etmeliyiz kaybetmeyi hak ettik. "

daha fazla okuma