'Gomez çığlık atıyor ve penaltı alıyor' – Courtois, Real Madrid'de Valencia'ya yenilmesinde VAR'ı sorguluyor

Liga şampiyonları Pazar günü büyük bir mağlubiyetle karşılaştı, ancak kalecileri kendi tarafının talihsiz olduğunu hissetti

Liga şampiyonu Pazar günü büyük bir mağlubiyetle karşılaştı, ancak kalecileri kendi tarafının talihsiz olduğunu hissetti

Thibaut Courtois, Real Madrid'in Valencia'ya karşı ağır mağlubiyetinde VAR'ın kullanılmasını sorguladı ve muhalefet forveti Maxi Gomez'in "çığlık atarak" kendi tarafına cezalarından birini aldığını iddia etti.

Madrid, Zinedine Zidane yönetiminde ilk kez bir Liga maçında dört gol yediği için, Valencia'nın Mestalla'daki sürpriz 4-1 galibiyetinde Carlos Soler, nokta vuruşlarında hat-trick yaptı.

Lucas Vazquez ve Sergio Ramos, ceza sahası içinde topla oynadıkları için cezalandırıldılar, Marcelo'nun her iki tarafı Gomez'i düşürdüğü için cezalandırıldı.

Courtois, tecavüz nedeniyle geri alınmadan önce ilk cezayı dışarıda bıraktı ve Pazar günkü çatışmada Raphael Varane'nin kendi kalesine yenildi.

Soler, bu yüzyılda tek bir LaLiga maçında üç ceza alan ilk oyuncu, ancak Courtois, Madrid'in özellikle ikinci nokta vuruşuyla zor olduğunu iddia etti.

"Maxi daha çok çığlık atıyor ve VAR'ın ceza verme şekli …" dedi. "Karşı üç ceza aldık ve ikinci gol kötü şanstı.

"Bence iyi başladık. Bazen sahada birlikte hareket edemediğimiz ve biraz geride kaldığımız başımıza geliyor, ancak [Valencia] şans yaratmadı.

"İlk ceza bir penaltıdır – bu kötü şans. İkinci gol de şanssızlıktır. İkinci gol de şanssızlıktır. İlk yarıda onu geri döndürmek için motive olmuştuk. Başladığım anda, ben yaparım direğe giden bir kurtarış ve ardından iki ceza. "

Marco Asensio'ya olası bir Denis Cheryshev faulünü kontrol etmek için uzun bir VAR kontrolü yapılması gerektiğinden, Valencia'nın ikinci golünü çevreleyen bazı tartışmalar da vardı.

Courtois, "Artış sırasında Asensio'ya bir faul oldu" dedi. "Soyunma odasında söylediğini duydum ama orada hiçbir şeyi değiştiremezsin."

Madrid'in yenilgisi dört lig maçında ikinci, diğeri yeni yükselen Cadiz'e karşı geldi, ancak Courtois bunun her şeyden çok kötü şansa düştüğünü yineledi.

"Gol atma şansımız vardı ama top içeri girmek istemedi" dedi. "Karantinadan hemen sonra, gollere zar zor izin verirken yaptığımız birliği göstermeliyiz.

"Bizim için müsait olmayan bazı oyuncular var ama iyi oynamışlar. Şimdi bu oyunu geride bırakmak için iyi bir zaman. Zor oyunlar geliyor."

Herhangi bir Madridli oyuncudan daha fazla müdahale (dört) ve açıklık (üç) yapan Vazquez, mütevazı yenilgiden öğrenmenin önemini kabul etti.

Sağ bek derme çatma, "Zor bir oyundu ve geliştirmemiz gerekiyor," dedi. "Takım olarak, elimizden gelenin en iyisini yaptığımız birkaç oldukça iyi performansın ardından oyuna geldik.

"Bu oyun zordu. Sadece oynamıyorduk. Onu analiz etmemiz, ondan öğrenmemiz ve geliştirmemiz gerekecek. Gerçekten ilginç, açık ve zorlu bir Liga sezonu olacak. Umarım nihayetinde yapabiliriz. başlığı al. "