Guardiola, Massey-Ellis olayında Man City yıldızı Aguero'nun savunmasına devam ediyor

Arjantinli, resmi görevliye kol koyduğu için eleştiri çekti, ancak Vatandaşların patronu forvetini tekrar savundu

Arjantinli, resmi görevliye kol koyduğu için eleştirildi ancak Vatandaşların patronu forvetini tekrar savundu

Manchester City teknik direktörü Pep Guardiola, yardımcı hakem Sian Massthe Arjantinli forvetin kolunu ey-Ellis'e soktuğunu gören bir olay üzerine Sergio Aguero'ya karşı savunmasını yineledi.

Aguero, City'nin geçtiğimiz hafta Arsenal'i 1-0 yenmesi sırasında kadın yetkiliye elini uzattı ve sosyal medyada ve uzmanlardan yaygın eleştiriler aldı.

Günün Maçı analistleri Alan Shearer ve Ian Wright, eylemi kınayanlar arasında yer alırken, eski Manchester United savunucusu Gary Neville Aguero'dan özür dilemesini istedi.

Guardiola maçın ardından Aguero'yu savundu ve bir kez daha forvet oyuncusuna destek verdi, Massey-Ellis'in şikayet etmesi durumunda üzgün olduğunu söyleyeceğini söyledi.

Guardiola, "Bu konuda Sergio ile konuşmadım, ancak eminim ki eğer kendini kötü hissederse, sorunsuz bir şekilde özür dileyecektir."

"Dışarıdan bakan herkes, ama ben Sergio'nun niyetini biliyorum. Sergio sahada veya saha dışında bana defalarca yaptığı gibi ellerini normal bir şekilde koydu.

"Ya da ona sarıldığımda, bir oyuncu değişikliği olduğunda veya bazen hakeme veya rakibine dokunduğunda.

"Biraz saldırganlık görmüş olsaydım, belki. Ama bence onu çok iyi tanıdığım için normaldi. O dünyada büyük bir yıldızdı, ama alçakgönüllü, tanıştığım en iyi insanlardan biri.

"Önemli olan, onunla normal bir şekilde konuşma niyeti ve niyeti normaldi. Bu kötü bir kelime değildi, sadece normaldi."

Guardiola, tepkiyi, geçen yıl takım arkadaşı Benjamin Mendy'nin yer aldığı tartışmalı bir sosyal medya gönderisi için Bernardo Silva'ya benzetti.

Silva, İspanya'da bir çikolata markasını tanıtan bir çizgi film karakterinin resmini Mendy'nin bir fotoğrafının yanına koyduktan sonra özür diledi: "Bil bakalım kim?"

Mendy'nin yarışına yapılan açık referans, tek maçlık bir yasağa ve 50.000 sterlin para cezasına yol açarken, Silva'ya eğitim eğitimi alması emredildi.

Guardiola, "Bernardo ile olanla aynı. Onu çok iyi tanıyorum, bir şakaydı ve bu normal bir durumdu" diye ekledi.

"Çok iyi biliyorum, Bernardo gibi ve Mendy ile olanları. Onlar kardeşler ve o uzaklaştırıldı."