McCarthy: AmaZulu FC, eski Orlando Pirates forvet oyuncusu

Usuthu patronu, Durban tabanlı tarafı PSL

ile bağlantılara yanıt veriyor

Usuthu patronu, Durban tabanlı tarafı PSL'deki en iyi takımlardan birine dönüştürmek istiyor.

AmaZulu FC başkanı Sandile Zungu, Bafana Bafana efsanesi Benni McCarthy'yi kulübüyle ilişkilendiren raporları reddetmek için hızla harekete geçti.

Emekli forvet, Kasım 2019'da Cape Town City tarafından baş antrenör olarak görevden alındığı için işsiz kalıyor ve son raporlar Usuthu'nun onu yeni antrenör olarak atamayı düşündüğünü gösteriyor.

Zungu, Bu sezon başlamadan önce AmaZulu'yu Patrick Sokhela'dan satın aldı ve Durban merkezli iş adamı KwaZulu-Natal devleri için iddialı planlarını açıkladı.

Usuthu Sokhela tarafından atandı ve ekibi, iki yenilgiler bir galibiyet kaydetti ve iki ilk beş maçta berabere Ayanda Dlamini, gözetiminde şu anda PSL bu terim.

Zungu Salı günü bir basın toplantısında "AmaZulu ile beş koçun ilişkilendirildiğini duydum – bu arada Benni McCarthy'yi ilk kez duyuyorum‚ "dedi.

“Ve futbol oyununda, kalın bir cilde sahip olmanız gerektiğini herkes bilir – söylentilere küçümseyici davranamazsınız. Kişisel bir şey değil. Size söyleyebileceğim tek şey, teknik ekibin – sadece baş antrenör değil, aynı zamanda yardımcı kaleci – antrenör ve sağlık personeli – desteğimizden zevk aldığıdır.

Onları önceki yönetimden miras aldık. Gemiye geldiğimizde herkesin kendini kanıtlaması gerektiğini çok net bir şekilde ortaya koyduk. Sırf önceki yönetimden aldık diye şüpheyle bakılan kimse yok. "

Zungu, Usuthu kadrosunu Siphiwe Tshabalala, Augustine Mulenga, Luvuyo Memela, Xola Mlambo ve Phakamani Mahlambi gibi kaliteli oyuncularla güçlendirdi.

53 yaşındaki kulüp patronu, KwaZulu-Natal devlerinin geçen sezonun son gününde PSL'den küme düşme durumundan kurtulmuş olmasına rağmen, bu sezon ilk dörde girmek için yarışacağını şimdiden duyurmuştu.

"Çok net olduğumuz bir şey, bizim hırsımız olduğudur‚ ve hırs arayışımızda hiçbir mahkum alınmayacaktır. Eğer yolda durursanız – bir oyuncusunuz ve performans sergilemiyorsunuz – hayır sizin için boşluk. Bir yöneticiyseniz ve zorluğun üstesinden gelemiyorsanız, sizin için yer yok, "diye devam etti.

“Teknik ekibin bir üyesiyseniz ve sonuçlar görünmüyorsa – harcanabilirsiniz. Ben de Usuthu'dan daha büyük değilim. Usuthu büyük bir markadır. Ben ‚ve erkek kardeşim [Manzini Zungu]‚ bu büyük markayı yönetme ve onu yüceltme sorumluluğuna sahibiz. "

AmaZulu en son 1992'de Coca-Cola Kupası olan ilk büyük kupayı kazandı ve teknik direktör Dlamini, kulübün 28 yıllık kupa kuraklığını sona erdirmek için baskı altında kalacak.

"Takım taraftarlara aittir‚ ve biz sadece taraftarlara mutluluk getirmeliyiz. Ve ilerleme yolunda durursam, sadece adım atarım ve başka biri Usuthu'nun başkanı olur. "

“Eğer bir koç, 1992'den beri sabırlı olan taraftarların mutluluğu yolunda duruyorsa, doğru olanı yapmak zorunda kalacaktır. Ancak şu anda hepsi desteğimizden yararlanıyor – bu kesin değil. "

Zungu, AmaZulu'nun yeni imzaları Mahlambi ve Veli Mothwa'yı Salı günü açıkladıktan sonra medyaya konuştu .