'Man Utd'ye karşı kesinlikle zirvede olmalısın, biz değildik' – Klopp, Liverpool'un FA Cup mağlubiyetinden

Reds, Old Trafford

öğrenmesini umuyor

Reds, Old Trafford'da Ole Gunnar Solskjaer'ın adamlarına 3-2 mağlup oldu.

Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp , Pazar günü FA Cup dördüncü turunda Kırmızılar 3-2 yenilgiye uğradığından tarafının Manchester United'ı yenmek için gereken seviyede oynamadığını söyledi .

Ziyaretçiler, Muhammed Salah'ın açılışı sayesinde erkenden, Mason Greenwood ve Marcus Rashford'un Red Devils'i öne çıkardıktan sonra Mısır'ın ikinci oyunu Reds seviyesini getirdi.

Bruno Fernandes, 78. dakikada Liverpool'un kalecisi Alisson'ı geride bırakan mükemmel bir serbest vuruşla beraberliği sağladı.

Klopp, ekibinin performansının birçok yönünden memnundu, ancak önemli anlarda çok fazla hata yaptıklarını düşünüyor.

BBC Sport'a verdiği demeçte, "Hedeflerin etrafında pek çok iyi şey ve bazı hatalar vardı. Burada kazanmak istiyorsanız kesinlikle zirvede olmalısınız ve biz değildik."

"İlk gol için korumamız yoktu, çok istiyorduk. Böyle şeyler olmamalı ama olabilir. Karşılama pozisyonunda çok fazla oyuncumuz vardı.

"Bu oyundan bir şeyler çıkarabiliriz, her oyundan öğrenmeye çalışırız."

Salah'ın ikilisi, tüm müsabakalarda 28 maçta gol çetelesini 19'a çıkarıyor.

Mısır enternasyonalinin ikilisi Klopp, "Mo Salah için iyi, güven için iyi" dedi.

"Zor bir oyundu. Zor istiyorduk ama bu gece yeterli değildi. Eğer bir oyunu kazanırsan olumsuzluklar var, bir oyunu da kaybedersen ama oğlanların gerçekten çok istediğini gördüm.

"Karşı atakta sorun yaşadık, çok yoğundu ama olumlu yönler vardı."

Daha sonra bir basın toplantısında gazetecilere şunları söyledi: "İki gol attık, burada da gol atabileceğimiz başka durumlar vardı, derin bir savunma bloğuna karşı gerçekten iyi yarattığımız başka durumlar vardı, bu yüzden birçok iyi şey vardı. . "

Son yedi maçından sadece birini – FA Cup'ın bir önceki turunda Aston Villa'ya karşı 4-1 galibiyet – kazanan şampiyonlar, Perşembe günü Premier Lig'de Tottenham ile karşılaştıklarında forma geri dönmek isteyecekler.

Alman koç, Jose Mourinho'nun adamlarıyla çatışmada Pazar günkü yenilgiden öğrendiklerini kendi tarafının kullanmasını umuyor.

"Doğru yönde birçok adım gördüm, bu Tottenham oyunu için iyi bir hazırlık, onların karşı atak tehdidi ile, bu yüzden tam olarak ne yapmamız gerektiğini biliyoruz" dedi.