'Ona Zidane diyorduk!' – Mourinho, Tottenham'ın Avrupa Ligi

Danimarkalı orta saha oyuncusu, maçın başlarında bir kafa çatışmasının ardından bazı önemli şapkalar giydi

'ü kazandıktan sonra Hojbjerg ve Vinicius'ı övdü

Danimarkalı orta saha oyuncusu, maçın başlarında bir kafa çatışmasının ardından bazı önemli şapkalar giydi.

Pierre-Emile Hojbjerg, Perşembe gecesi Avrupa Ligi'nde LASK'ı 3-0 yenerken Jose Mourinho tarafından şaka yollu Zinedine Zidane olarak anıldı.

25 yaşındaki oyuncu, 21. dakikada bir kafa vuruşundan sonra dikiş attı ve ağır bir şekilde sargılı bir kafa ile sahaya döndü.

Ağır vuruşa rağmen, Hojbjerg , Southampton'dan bir yaz hamlesinin ardından yeni kulübünün acısıyla oynamaya istekli olduğunu göstererek 62. dakikaya kadar oynayacaktı.

Mourinho, Danimarka milli takımının ruhuna hayran kaldı ve yardım edemedi, ancak göz alıcı şapkaları hakkında bir şaka yaptı.

"İlk yarıda gülüyorduk ve hepimiz ona Zidane diyorduk. Çok güzel ama bir daha yapma Pierre!" Mourinho maç sonrası basın toplantısında söyledi.

"O çok iyi bir oyuncu, iyi bir lider ve kol bandı olmayan bir kaptan."

LASK'a karşı Spurs'un dikkatini çeken bir diğer oyuncu, iki asist iddia eden ve eşit oyunda yüksek beş şansı yaratan ilk çıkış yapan Carlos Vinicius'tı.

25 yaşındaki oyuncu geçen sezon Benfica için 18 lig golü attı ve Mourinho, yeni oyuncunun yeni bir kuruluma bu kadar güçlü bir şekilde adapte olmaya başladığını görmekten mutlu oldu.

Mourinho, Brezilyalı genç hakkında "İyi oynadı ama daha iyisini yapabiliyor. İngilizce konuşamaması kolay değil, bu yüzden gruba adaptasyon kolay bir durum değil," dedi.

"Farklı futbol, farklı oynama şekli, nasıl basmak istiyoruz. Bu öğrenmekle ilgili. Ama bu şartlar altında ilk maçta başarılı oldu.

"Eksik olan tek şey bir goldü. Bundan daha fazlasını ve Harry Kane ile de oynayabileceğini gösterdi."

Gareth Bale ayrıca Real Madrid'den bir kredi hamlesi imzaladığından beri Tottenham için ilk başlangıcını yaptı ve maçtan sonra İspanya'da oyun zamanı için mücadele ettikten sonra hızlanmaya devam ettiğini kabul etti .

Spurs, Pazartesi günü Premier Lig'de Burnley ile karşı karşıya geldi ve şimdi 10 maçta yenilgisiz kaldı. Tottenham'ın sezona güçlü başlangıcı, şimdiye kadar tüm müsabakalarda 31 gol attığını gördü – diğer Premier Lig taraflarından beş daha fazla.