'Salah'ın itibarı dalış iddialarıyla zedelendi' – McAteer, Liverpool yıldızını savundu ve Kane'i ceza tuhaflıkları için eleştirdi

Eski Reds orta saha oyuncusu, Mısırlı bir liderin haksız yere seçildiğine ve istenmeyen manşetlerin bedelini ödeyebileceğine inanıyor

Eski Reds orta saha oyuncusu, Mısırlı bir önderin haksız yere seçildiğine ve istenmeyen manşetlerin bedelini ödeyebileceğine inanıyor.

Eski Liverpool orta saha oyuncusu Harry Kane'i Brighton'a karşı aldığı ceza yüzünden eleştiren Jason McAteer, Mohamed Salah'ın itibarının dalış suçlamalarıyla haksız bir şekilde zedelendiğini söylüyor.

Mısırlı yıldız Salah, Reds'in West Ham'a karşı oynadığı son Premier Lig turunda bir penaltı kazandıktan sonra kendisini başka bir simülasyon tartışmasının ortasında buldu .

Hammers savunucusu Arthur Masuaku tarafından yakalandı , ancak çok kolay yere inme suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı .

Salah, rakiplerini aceleci mücadelelere çekmek ve son ürünü teslim etmekle ilgili 28 yaşındaki oyunuyla bu tür bir eleştiriyi ilk kez çekmiyor.

McAteer, hakemler kendisine özel ilgi gösterdiği için gelecekteki gezilerde hak ettiği kararları alamayacağından korkuyor ve küresel bir süperstar seçiliyor.

Eski Liverpool orta saha oyuncusu FreeSuperTips'e şunları söyledi: “ Dalışla tanınan bir oyuncunun itibarı zedeleniyor , Salah çok yüksek profilli bir oyuncu ve her zaman manşetlerde yer alıyor.

"O, rakipler kutusuna faul yapmayı seven küçücük bir oyuncu. Onun gibi herhangi bir oyuncu dalmaktan etkilenmez.

Pazar günü Kane'e ve ayrıca Leeds için Luke Ayling'e baktığınızda, kimse onlardan bahsetmedi, hepsi Mo Salah hakkındaydı.

“Hakemlerin tümü gazeteleri okuyor ve haberleri izliyor, hepsi görüyor, bu yüzden hemen Salah'ın bu tür bir oyuncu olduğunu düşünecekler.

"Ancak savunmasında, VAR, hakemlerin neyin dalış olduğunu neyin olmadığını ayırt etmesine yardımcı olmak için getirildi, bu nedenle bir hakem monitöre gidip temas olduğuna karar verirse ve Mo düşerse, bu bir ceza.

“Teatral olarak yere düşerse, hakem bunu da dikkate almalıdır, bunun yanlış bir müdahale olduğu gerçeğinden uzaklaşmaz, diğer oyuncu temas kurmuştur.

"İrlanda'da İran'a karşı oynadığım günlerde benzer bir durumdaydım, topu ceza sahasına attım ve onların orta yarı koşuşunu görebiliyordum ve bana hamle yapacağını biliyordum, yere indi ve Oraya gideceğimi biliyordum.

Benimle temas kurdu ve ben aşağı inip takımım için bir ceza kazandım. Oyuncudan yere gitmesini hiç istemedim ama fırsat buldum ve bunu değerlendirdim ve sonuçta ortaya çıkan penaltıyı attık.

Hafta sonundaki Kane olayının kötü olduğunu düşündüm. Adam Lallana'ya geri döndü ve bacaklarını havaya kaldırdı.

"Oyunun eski profesyonelleri, yetkililere yardım etmek ve bu modern futbolcuların sahada ne yaptığını bilmek için Stockley Park'ta olmalı, bu oyunu büyük ölçüde geliştirebilir."

Liverpool ve Salah, Premier Lig şampiyonluğuna aday olan Manchester City ile Pazar günü çatışma yaşarken tekrar iş başında olacak.