Afcon Elemeleri: Muguna elendi, Shichenje Kenya vs Togo clash

Yaralı Kâ € ™ Ogalo yıldızı, Harambee Stars, Pazartesi günü @Targeting'de son grup fikstürünü oynamak için Lome'ye giderken geride kaldı; Kenya, @ Yalnızca Afrika, @ Haberler – orijinal

için geri çağrıldı

Yaralı K'Ogalo yıldızı, Pazartesi günü Harambee Stars son grup fikstürünü oynamak için Lome'ye giderken geride kaldı.

Kenya orta saha oyuncusu Kenneth Muguna, Pazartesi günü Togo'ya karşı final Afrika Uluslar Kupası eleme grup maçında elendi.

Harambee Stars, Grup G fikstürünü Lome'daki deplasman maçı ile sonlandıracak ancak Perşembe günü 1-1 berabere Mısır'a karşı oynadıkları yıldız oyuncular arasında yer alan Gor Mahia orta saha oyuncusu karar verildikten sonra büyük bir darbe aldılar. Kasarani Stadı'nda çıkan çatışmada bir sakatlık belirledikten sonra elendi.

Kenya koçu Jacob 'Ghost' Mulee, Goal Muguna'nın maç için seyahat etmeyeceğini ve o zamandan beri AFC Leopards'ın genç Collins Shichenje ile değiştirildiğini doğruladı, savunmacı Johnstone Omurwa da Firavunlara karşı seçtiği kırmızı kart nedeniyle otomatik olarak kaçıracak.

"Pek çok faktörden dolayı ilk 11'de birkaç değişiklik yapacağımızı düşünüyorum, Kenneth [Muguna] sakatlandı ve Mısır'a karşı oyunda kırmızı kart aldığı için Johnstone [Omurwa] yok," Mulee Cumartesi günü Goal söyledi.

"Yani bunlar takıma yapacağımız iki bariz değişiklik ve o maçta ne olacağını göreceğiz. Ayrıca AFC Leopards'dan Shichenje'yi Muguna'yı korumak için hatırladık, bir adamı daha az gezemeyiz, dolayısıyla oyuncuyu geri alma kararı. Togo gezisi için kadroda. "

Kenya, Gor Mahia'nın orta saha oyuncusu Clifton Miheso'nun Kariobangi Sharks'tan Erick Kapaito'nun aldığı bir sakatlığın ardından kadroya alınmasından bir gün önce bir değişiklik yapmak zorunda kaldı.

Kenya, ziyaret eden Firavunlardan bir beraberlik alırken, orta sahada Sofapaka'dan Lawrence Juma ile iyi bir ortaklık kurduğu için Kenya için kesinlikle özlenecek.

Çekiliş, Harambee Stars'ın Kamerun'da yapılacak ikinci üst üste Afcon finallerine çıkma şansını sona erdirdi, Mohamed Magdy'nin golü, Firavunların G Grubu'ndan kalifiye olmak için takımlar olarak Komorlara katılmasını sağladı.

Abdallah Hassan, 78. dakikada savunmacı Johnstone Omurwa'nın kırmızı kart görmesinin ardından Harambee Yıldızları 10'a düşmesine rağmen Mısır ve Kenya'nın tekrar berabere kalmasını sağlayan golü attı.

Kenya, Cumartesi günü Lome, Togo'ya gidecek ve günün ilerleyen saatlerinde son G Grubu maçlarını tamamlarken oyun alanı hakkında fikir sahibi olacak.