'Kırılgan' ve 'geçici' Bale, Tottenham'da daha fazlasını yapmak zorunda – Hoddle

Galler milli takımı, Real Madrid'den Spurs'a döndüğünden beri bir start-stop saatine sahipti

Real Madrid'den Spurs'a döndüğünden beri Galler milli takımının start-stop zamanı oldu.

Glenn Hoddle, Gareth Bale'i Tottenham'da dışarı çıkıp fırsatını kazanmaya çağırdı, ancak Galli'nin kendisini "çekingen" ve "kırılgan" olarak tanımladığı gibi yapıp yapamayacağından emin değil.

Bale , bu sezonun başlarında Real Madrid'den kiralık olarak Tottenham'a döndü ve Kuzey Londra'daki sansasyonel en iyisine geri döneceği umudu vardı.

Bununla birlikte, 31 yaşındaki Jose Mourinho'nun altında küçük bir oyuncu olduğunu kanıtladı ve Spurs'un onu İspanyol başkentine geri gönderip göndermeyeceği konusunda spekülasyonlar başladı.

Mourinho , Bale'in geleceğinin bir konuşma konusu olmadığında ısrar etti , ancak şimdiye kadar sadece 12 kez göründüğü için soruların sorulması anlaşılır.

Hoddle, Bale'in geçen yıl kulübe döndüğünü görmekten çok memnundu, ancak Premier Lig'de uzun süre kalabilmek için daha fazlasını yapması gerektiğini düşünüyor.

Hoddle talkSPORT'a “Yeterli fırsata sahip olmadığı için hayal kırıklığına uğradım, ancak bunu kazanmak zorunda olduğu fırsatları elde etmek için” dedi. “ Brighton'a karşı geldi ve onlara üç sayı kazandıran kafa vuruşunu yaptı.

“Orada oyunu etkiledi ama onun için start-stop oldu.

“Bana biraz çekingen görünüyor ve yapabileceğini bildiğimiz gibi iyi bir sprint yapmaya hazır değil gibi görünüyor.

“Geçen yılki gibi olmayacak ama insanları dövmeye gittiğinde biraz daha ayak basması gerekiyor. Biraz kırılgan görünüyor.

“Zihinsel bir şey olabilir ama [umarım] bu sezon Tottenham'a büyük bir katkıda bulunabilir ve ona katkıda bulunabilir.

"Bunu yapmak için sahaya çıkması gerekiyor ve şu anda Jose ona herhangi bir dakika verme konusunda isteksiz görünüyor."

Bale sakatlanmadığı sürece, sıkışık ve son derece yoğun geçen sezonun ikinci yarısında şans elde etme olasılığı yüksektir.

Spurs, Premier Lig, Avrupa Ligi ve FA Kupası mücadelelerinin yanı sıra Carabao Kupası finaline yükselen dört kupa peşinde.

Tottenham için bir sonraki, önümüzdeki Pazartesi FA Cup'ın dördüncü turunda Wycombe'a yapılacak bir gezi.