Ajayi, West Brom'un

2017-18 kampanyasından bu yana sadece iki savunma oyuncusu Nijerya'nın önde gelen golleri açısından önde gidiyor

numaralı FA Cup çıkışına rağmen İngiltere'deki savunmacılar için en iyi yön istatistiklerinden birini koruyor

2017-18 kampanyasından bu yana sadece iki savunucu, milli goller açısından Nijerya'nın önünde.

Yarı Ajayi, Cumartesi günü Blackpool'a karşı son hamlesi sayesinde kafasıyla gol atma yeteneğini bir kez daha doğruladı.

Muhteşem bir şekilde, yükselen savunma oyuncusu Baggies için ilk FA Cup golünü kaydetti, çünkü Sam Allardyce'in adamları, skorlar uzatmaların ardından 2-2'de kaldıktan sonra, League One kıyafeti tarafından penaltılarla sınırlandı.

24 yaşındaki forvet Jerry Yates, ev sahiplerine Bloomfield Road'da 40. dakikada öne geçerken, Ajayi, Premier League forması için ikinci yarıya yedi dakikada skorları eşitledi.

Kamil Grosicki'nin köşe vuruşunu takiben yaptığı çapraz sayesinde, Super Eagles yıldızı kutunun ortasından kaleci Chris Maxwell'i yenen sol alt köşeye yöneldi.

Bunun sonucunda 27 yaşındaki oyuncu, 2017-18 sezonunun başlangıcından bu yana 12 başlı golle övünüyor.

Sadece Cardiff City'den Sean Morrison (13) ve Cheltenham Town'dan Will Boyle'un o dönem içinde tüm İngilizlerin ilk dört kademesinde kafalarıyla daha fazla gol atan savunucuları olarak geride kaldı.

Bu grevden önce, eski Arsenal ve Rotherham United'a 16. dakikada hakem John Brooks tarafından faul nedeniyle ihtar verildi.

Blackpool 66. dakikada Gary Madine ile öne geçti ve önce Matheus Pereira, Oliver Turton'un kendi ceza sahasında topla oynadığı için cezalandırılmasının ardından oynamaya dokuz dakika kala Allardyce'nin takımının skorlarını eşitledi.

Kazananı belirlemek için penaltı noktasından yapılan vuruşlar kullanıldığı için her iki takım da uzatmalarda birbirini iptal edemedi.

Sağlama vuruşları sırasında Neil Critchley'nin tarafı, Kyle Edwards, Darnell Furlong ve Matheus Pereira ile 3-2 galip geldi ve West Brom için cezalarını kaçırdı.

Ajayi, tüm turnuvalarda son sekiz maçında galibiyet alamayan tarafı Nuno Espirito Santo'dan Wolverhampton'a karşı İngiliz üst düzey çatışması için Molineux Stadyumu'na gittiğinde, skor formunu İngiliz üst uçuşuna götürmeyi umacak. 16 Ocak'ta Wanderers.

Devam eden 2020-21 kampanyasında şu ana kadar 17 maçtan sekiz puan toplayan Baggies, kayıtta 19. sırada – Premier Lig'in üssünde iki puanla geride kalan Sheffield United'ın altı puan önünde.