“Saygı duyuyoruz ama onlardan korkmuyoruz” – Ghost “Mulee Kenya'nın önünde ve Komor Adaları

Harambee Stars koçu, Afcon kampanyasının ilk toplantısında adalıları yenmek için gerekenlere sahip olduklarından emin

'ün önünde kükrüyor

Harambee Stars koçu, Afcon kampanyasının ilk toplantısında adalıları yenmek için gerekenlere sahip olduğundan emin.

Harambee Stars antrenörü Jacob 'Ghost' Mulee, Afrika Uluslar Kupası rakipleri Komorlar'a saygı duyduklarını itiraf etti , ancak Çarşamba günü maça girmelerinden korkmuyorlar.

Kenya , Kasım ayı için Kasarani'de yapılacak iki toplantının ilkinde adalıları ağırlayacak ve koç 'Ghost', kendi topraklarında kendilerine karşı galibiyet almak için yeterince şey yaptıklarına inanıyor.

“Ben fanlar şey için söz veremem ama bildiğim tek şey biz üç puan için gidiyoruz” Salı günü 'Hayalet' söyledi Hedef. “Onlara saygı duyuyoruz, çünkü onlar iyi bir taraftır ama onlardan korkmuyoruz.

"İyi oyuncuları var [çoğu Avrupa'da oynuyorlar] ve elemelere de çok iyi başladılar ve hiç kimse onların geriye doğru gidip Togo'yu yeneceklerini bilmiyordu, bu yüzden ne kadar güçlü ve iyi olduklarını biliyoruz ve yapabilirler. Dikkatli olmazsan canını yakar ama biz onlardan korkmayız. "

On yıldan sonra ilk kez milli takımın başına geçmeyi nasıl hissettiğini anlatan Mulee, “Ofiste sadece başka bir gün, pek çok şey bekliyorsunuz ama kesinlikle maçı dört gözle bekliyorum.

"Uzun yıllardır koçluk yapıyorum ve o bir sürücü, on yıldan fazla bir süredir araba kullanmasanız bile, bir araba alırsanız yine de kullanacaksınız ve bu koçluk ile aynı şey. bu yüzden herhangi bir baskı hissetmiyorum, iyi başlamaya hazırım.

"Hiç şikayet edemeyiz, [profesyonel oyunculardan] geç geldik ama başarmamız gereken bir görev var ve birlikte antrenman yaptığımız günlere baktığımızda o kadar da kötü görünmüyor çünkü orada burada birkaç hatayı düzeltme şansı. "

Mulee şöyle devam etti: "Komorlar'ın Togo'ya karşı deplasmanda galip gelmelerine saygı duymalıyız, bu onların zorlu bir takım oldukları anlamına geliyor, ancak burada kazanmalıyız, böylece onları yavaşlatabilir ve grubun tepesindeki farklarını azaltabiliriz."

Kenya'nın Nairobi'de ada ülkesine karşı oynadığı son maç, 8 Mayıs 2014'te 2015 Afcon elemelerinde, Victor Wanyama ve Clifford Miheso'nun gollerinin ardından 2-2 biten dönüş maçıyla 1-0 kazananlar olarak ortaya çıktı.

Kenya, ilk iki maçında Mısır'a karşı 1-1 ve Togo'ya karşı aynı skor çizgisinde olmak üzere iki beraberliği yönettikten sonra G Grubu'nda şu anda ikinci sırada.