"Canlı gördüğüm en iyi gol!" – Gerrard, Roofe'un Standart Liege

Blues koçu, İngiliz forvetinin kendi yarısının içinden yaptığı çarpıcı çabayı, Belçika'daki yan galibiyetini gördükten sonra bir "dahi anı" olarak nitelendirdi

'e karşı "birinci sınıf" Rangers grevini övdü

Blues koçu, İngiliz forvetinin Belçika'da galibiyetini gördükten sonra, İngiliz forvetinin kendi yarısının içindeki çarpıcı çabasını bir "dahi anı" olarak tanımladı

Rangers patronu Steven Gerrard, Kemar Roofe'yi Standard Liege'e karşı yaptığı "birinci sınıf" grevden ötürü övdü ve "bunun canlı gördüğüm en iyi gol olduğu" konusunda ısrar etti.

İskoç Premier Ligi liderleri, Perşembe gecesi Stade Maurice Dufrasne'de şiddetli yağmurda 2-0 galibiyetle son Avrupa Ligi kampanyasını açtı.

James Tavernier, Rangers'ı 19 dakika içinde penaltı noktasından öne koydu, ancak ev sahibi, moladan önce eşitleme yapmamak için şanssızdı çünkü Jackson Muleka, iki başlığın tahtadan sıçradığını gördü.

Yine de Gerrard'ın adamları ikinci periyotta oyunlarını yükseltti, Alfredo Morelos iki kez yakın mesafeden reddedildi ve Scott Arfield kutunun kenarından iyi bir açılış yaptı.

Suyun sahada durmasıyla saat yavaşlamaya başladıkça koşullar kötüleşti, ancak Rangerlar durma süresinde muhteşem bir şekilde üç noktadan emin olabildiler.

Roofe, üç savunmacıyı sallamadan ve kendi yarı sahasının içinden uçmasına izin vermeden önce, topu Rangers'ın kutusunun hemen dışında aldı ve top, sallanan Liege kalecisini geçerek, deplasman takımında çılgın kutlamaları ateşlemek için ağın arkasına yerleşti.

Kendi oyun kariyeri boyunca birçok unutulmaz gol atan eski Liverpool orta saha oyuncusu Gerrard, 27 yaşındaki oyuncunun muhteşem çabasıyla ilgili bir maç sonrası basın toplantısında şunları söyledi: "Hedef bir dahi anıydı – dünya çapında bir andı. 1998'den beri profesyonel olarak futbol oynuyorum ve kendi gözlerimle yaşarken gördüğüm en iyi gol.

"Kutumuzun 15 metre dışında topu topluyor, iki zorluk için güçlü, oyuncuyu üçüncü meydan okumada tutuyor ve sonra gerçekten de gördüğüm en kötü koşullarda oyuncuyu alıyor.

"Ve sonra, 55 metreden gol atacak vizyona, güce ve sınıfa sahip olmakdaha iyi bir gol gördüğümü sanmıyorum ve daha iyi bir gol göreceğimi sanmıyorum."

Rangers'ın en son performansını değerlendirmesi sorulan 40 yaşındaki menajer şöyle yanıt verdi: "Grubu olumlu bir şekilde başlatmak için çok önemli bir zafer olduğunu düşünüyorum. Bu gece iyi bir takımı yendik ve zaferi hak ettiğimizi düşünüyorum.

"İlk yarıda, üst direğin kafa vuruşundan bir an sonra defansif olarak iyiydik, ancak topa sahipken, gelişmemiz ve daha iyi olmamız gerekiyordu.

"Sanırım ikinci yarıda 20 dakika boyunca harikaydık ve sonra maç hava durumuna göre değişti – çok öngörülemezdi ve her iki takım için de zordu.

"Ancak oyunu son derece iyi yönettik ve üç önemli noktayı kaldırdık."

Gerrard, oyuncularının Belçika'daki aşırı hava koşullarıyla nasıl başa çıktıklarını ekledi: "Aklınızda görevliler erteleyebilir ve takımları devre dışı bırakabilir – açıkça oynamaya karar verdiği için mutluyum, ancak her iki takım ve her oyuncu için koşullar gerçekten tahmin edilemez.

"Her şey çok zordu – yağmur inanılmazdı. Son 20-25 dakika içinde galibiyeti en çok hangi takımın istediğiyle ilgiliydi. En sonunda korkunç bir an yaşadık – neyse ki, Standard hiç gol atmadı. oyunu değiştirdi.

"Ama bu gecenin ikinci yarısından itibaren, çok daha iyi olduğumuz ve zaferi hak ettiğimiz için takımımla çok gurur duydum.

"İki veya üç tane daha gol atma şansımız daha vardı ve bir dahaki sefere Liege oynadığımızda bunun önemli olduğunu biliyoruz ki, bir sonraki maç için güven ve inanç için iyi olan büyük şanslar yaratabileceğimizi biliyoruz."