David Luiz

Savunmacının sezonu, pervasız meydan okuması için cezadan kaçan Jordan Pickford ile karşılaştıktan sonra sona erdi

, Van Dijk talihsizliğinin oyuncuların daha fazla korumaya ihtiyacı olduğu anlamına gelmediğini söylüyor.

Savunmacının sezonu, pervasız meydan okuması için cezadan kaçan Jordan Pickford ile karşılaştıktan sonra sona erdi.

Arsenal yıldızı David Luiz, savunmacı mevkidaşı Virgil van Dijk'e sempati duyuyor, ancak bu tür olaylardan kaçınmak için futbol yasalarının değişmesi gerektiğine inanmıyor.

Van Dijk, Liverpool'un derbi rakipleriyle 2-2 berabere kalması sırasında Everton'ın Jordan Pickford ile karşılaştığı geçen hafta sonu sezonunun kısa kesildiğini gördü.

Hollandalı oyuncu çapraz bağ yaralanması yaşarken, Everton kaleci herhangi bir cezadan kurtuldu çünkü oyun Toffees kutusuna ofsayt çağrısı için geri getirildi.

Liverpool patronu Jurgen Klopp, Pickford'un eylemlerine ve yaptırımların uygulanmamasına kızdı, ancak Luiz, Van Dijk'in maruz kaldığı gibi yaralanmaların oyunun bir parçası olduğu görüşünde.

Temaslı bir oyun. Bu futbol ve her zaman böyle olacak, "dedi. Stoper, Arsenal'in Leicester City ile Pazar günkü Premier Lig çatışması öncesinde gazetecilere açıkladı.

Bir oyuncu birisini kötü yapmaya (meydan okumayla) ya da kötü bir şey yapmaya çalıştığında, bunu görebiliriz.

"Ama bu bizim işimizin bir parçası ve bazen bazı taşaklarla şanssızız – kendinize zarar verebilir veya birine zarar verebilirsiniz.

Özür dilemelisin, alçakgönüllü ol ve gerçekten bunu kastediyorsan, bunu herkes görecek.

“Ama en önemli şey futbolu korumamız gerektiğidir.

"Futbol insanları mutlu etmek için yapıldı ve biz de böyle oynamalıyız – ama aynı zamanda bazı temasların var olduğunu da anlamalıyız."

david luiz

Arsenal, 2019-20 yıllarında savunma sorunları yaşarken, Premier Lig'de yalnızca Chelsea ve Burnley , Mikel Arteta'nın suçlamalarından fazlasını kabul etti.

Ancak şu anki terim, Luiz ve arkadaki ortaklarının, bugüne kadar beş maçında altı gol atarak yeni bir sayfa açtığını gördü – bu, lig genelinde Aston Villa'ya sadece ikinci rekor.

Luiz'e göre Arteta'nın etkisi, Gunners'ın art korumasını sıkılaştırmada anahtar olduğunu kanıtladı.

“Çok çalışıyoruz, Mikel'in bizden ne istediğini anlıyoruz, nasıl oynamak istediğimizi biliyoruz ve doğru zihniyet ve tavırlara sahibiz. Başarmak istiyoruz, "diye ekledi Brezilyalı.

"İlk savunucular forvetlerdir. Doğru şekilde baskı yaparak işlerini yapmak zorundalar – ve bu bizim için işleri çok daha kolaylaştırıyor.

“Bu şekilde Mikel ile harika bir zihniyetimiz var. Topa sahip olduğumuzda, olabildiğince eğlenmeye çalışırız ve top elimizde olmadığında onu geri kazanmaya çalışırız.

"Bu sadece kaleci ile son çizgiyi savunmakla ilgili değil, tüm ekibin mücadele ve kararlılıkla birlikte çalışmasıyla ilgili."