Lampard, Chelsea'nin Arsenal

Blues baş antrenörü, ödüllü bir üçlünün yaralanmalardan kaynaklanan iyileşmelerinde nasıl ilerlediğini açıkladı

ile çatışması öncesinde Ziyech, James ve Chilwell fitness güncellemelerini sunuyor

Blues teknik direktörü, değerli bir üçlünün sakatlıktan kurtulmalarında nasıl ilerlediğini açıkladı.

Frank Lampard, Chelsea'nin Arsenal ile çatışması öncesinde Hakim Ziyech, Reece James ve Ben Chilwell hakkında fitness güncellemeleri yaptı.

Chelsea şu anda Cumartesi akşamı Emirates Stadyumu'nda Arsenal'e karşı büyük bir derbi karşılaşması için hazırlanıyor.

Maviler, Pazartesi gecesi Stamford Bridge'de West Ham'ı yenerek iki maçlık bir mağlubiyet serisinden geri seken Gunners'a karşı art arda ikinci bir galibiyet alırsa Premier Lig'in ilk dördü arasına girecek.

Arsenal, bu hafta sonundaki karşılaşmaya giden şehirler arası rakiplerinden çok daha çaresiz bir durumda buluyor ve kendilerini küme düşme bölgesinden uzaklaştırmaya başlamak için üç nokta arayacak.

Lampard, Mikel Arteta'nın ekibinin hafta başında Hammers'ı dövdüğünü gördükten sonra Gunners'ı bir "sınıf yöneticisi" ile "tehlikeli" bir kıyafet olarak etiketlediğinden, ekibinin oluşturacağı tehdide karşı dikkatli .

Gazetecilere verdiği demeçte, "[Londra derbilerinde] iyi bir formdaydık, ancak Arsenal'i gerçek değerine almamız gerektiğini düşünmüyorum," dedi.

Chelsea teknik direktörü, yaz aylarında Emirates'te Ziyech'i imzalayarak 40 milyon € (36 milyon £ / 49 milyon $) isteyebileceğini ummuş olabilir, ancak başlangıcında Leeds United'a karşı 3-1 galibiyetinde bir darbe alan Morrocan ay, eyleme dönmeye tam olarak hazır değil.

Lampard, 27 yaşındaki oyuncunun Arsenal'e karşı seçilmeye müsait olup olmayacağı sorulduğunda, maç öncesi basın toplantısında şunları söyledi: "Hayır, Arsenal için uygun olmayacak."

Ziyech'in kalıcı fitness sorunlarından endişe duyup duymadığına odaklanan Blues efsanesi şöyle yanıt verdi: "Hayır. Sezonun başında dizinden sakatlandı ve şu anda kas sakatlığı var.

"İyileşmek için beklemelisiniz. Bu uzun vadeli bir endişe değil ve önümüzdeki hafta içinde geri dönmesini umuyoruz.

"Ve umarım daha önce yaptığını teklif edebilir, çünkü harika şeyler teklif ediyordu.

"Bunu bir şekilde kaçırdık ama bu futbol, bu bir takım ve oyuncular her iki veya üç günde bir yüksek seviyede oynadığında olan şey bu."

Lampard, James ve Chilwell'in Arsenal fikstürü ve 28 Aralık'ta Aston Villa ile bir toplantı için şüphe duyduklarını açıklamaya devam etti.

İlki diz sorunu nedeniyle West Ham maçını kaçırırken, ikincisi ilk yarıda bileğini çevirdikten sonra geri çekildi.

Lampard, "İkisi de şüpheli. Her iki oyuna da uygun olup olmayacaklarından emin değiliz" dedi.

Blues, Arsenal'e kısa bir yolculuk yaptığında neredeyse kesin olarak yer alacak olan kişi Timo Werner'tir ve Lampard, son dokuz turunda gol atamayan bir forvet oyuncusu ekledi: "Onunla her zaman konuşuyorum, yapmıyorum hayal kırıklığını hissediyorsan, bir forvet olarak kariyerinde yaptığı gibi düzenli gol atmak istediğinin açık olduğunu düşünüyorum.

"Ama aynı zamanda, her forvetin hangi sebepten olursa olsun topun sizin için düşmediği anlar vardır.

"Olumlu olan şey, oyunlarda şans elde etmesi, niteliklerini kutuya girmek için kullanıyor, şanslar elde ediyor, böylece onlar gelecek."