Djodi: Azam FC, Mtibwa Sugar'ın gerilemesi

Chamazi merkezli yıldız,

'ün ardından kazanma yollarına geri dönecek

Chamazi merkezli yıldız, Cuma günü ligde evinde oynadıklarında kazanma yollarına hızlı bir dönüş vaat ediyor

Azam FC kanat oyuncusu Richard Djodi, Cuma günü Anakara Premier Lig maçında JKT Tanzanya ile karşılaştıklarında sezonun ilk yenilgisinden sonra kazanma yollarına dönüş sözü verdi.

Chamazi merkezli devler, üç gün önce tek bir golle Mtibwa Sugar'a indikten sonra 2020-21 kampanyasında ilk yenilgilerini yaşadılar ve Djodi'ye göre, JKT'ye karşı en yüksek puanı almayı dört gözle bekliyorlar.

Kanat oyuncusu, "Her zaman hazırım çünkü bu benim işim, takım hakkında konuşursak, sahip olduğumuz güven aynı, sadece bir maç kaybettik ama hala masanın tepesindeyiz, bu yüzden hiçbir şey değişmedi" dedi. Azam TV .

"Panik yapmadık, paniğe kapılmadık, normal antrenmanımıza ve planlarımıza devam ettik, [Mtibwa Sugar karşısında] kaybettiğimiz doğru ama bu üç değil bir maç kaybetti ve yarın [Cuma] başka bir maç ve başka bir gün, bu yüzden işi yapmaya hazırız. "

Son maçında 6-1 kazanan rakipleri üzerine Djodi, “Ama bu altı gol ama Azam'a karşı kazanmadılar, Azam'a değil Mwadui FC'ye karşı kazandılar ve her gün aynı değil diyorum. 6-1 kazandıkları için altı kazandıkları için değil, şimdi buraya gelip bizi altı-yedi-sekizinci yendiler, arka arkaya yedi maç kazandık ve Mtibwa Sugar ile oynamaya gittiğimizde kaybettik.

"Bu futbol, futbol, rakiplerimizi hafife almıyoruz, bunun futbol olduğunu biliyoruz ve ayrıca projemize, bu sezon neyi başarmak istediğimize de bakıyoruz, yani bir takım 10-0 kazanırsa, bunu düşünmüyoruz, sadece bugün ve yarın neyi başarmak istediğimizi düşünüyoruz. "

Taraftarlara gönderdiği mesajda Djodi, “Tek bir aile olarak tekrar gitmemiz gerektiğini ve puanlarımızı almamız gerektiğini söylemek istiyorum, böylece insanlar [Mtibwa'ya karşı] yenilgiyi unutsunlar, taraftarlar ve oyuncular aynı değil, değil Aynı şeyi düşünmüyorum, bu yüzden yarın [Cuma] güvenlerini zirveye taşımak için kazanmalıyız ve ilk maçından sezonun son maçına kadar bizi desteklemelerini rica ediyorum, bunu birlikte yapabileceğimizi biliyorum. bunu bir aile olarak yapabiliriz. "

Mtibwa'ya kaybetmesine rağmen, Azam 18 takımlı ligde 21 puanla en üst sıradaki yerini korurken, Genç Afrikalılar (Yanga SC) ikinci sırada yer alıyor.