Firmino, Liverpool orkestrasında '12 farklı enstrüman 'çalıyor – Klopp

Brezilyalı, gol eksikliğinden dolayı eleştirildi ancak hafta sonu Leicester karşısında Premier Lig galibiyetinde hedefi buldu

Brezilyalı oyuncu gol eksikliğinden dolayı eleştirildi ancak hafta sonu Premier Lig'de Leicester'ı yenerek hedefi buldu.

Jurgen Klopp, Roberto Firmino'nun geçen hafta sonu Liverpool golleri arasına geri döndüğünü görmekten mutluluk duyduğunu itiraf ediyor.

Ancak Reds'in patronu bir kez daha Brezilyalı'nın skoru olsun ya da olmasın takımının merkezi bir figürü olarak kalacağını yineledi.

Firmino'nun geç başlığı, Pazar akşamı Anfield'da Leicester'ı 3-0 yenen şampiyonların 3-0'lık galibiyetine damga vurdu ve 29 yaşındaki oyuncunun etkileyici kişisel performansını tamamladı.

Bu, sezonun ikinci kulüp hedefi olabilir, ancak Çarşamba gecesi Atalanta ile Liverpool Şampiyonlar Ligi çatışması öncesinde bir basın toplantısında konuşan Klopp, Firmino'nun Merseysiders için öneminin altını çizdi.

Gazetecilere şunları söyledi: “Puanlama Bobby için her zaman önemliydi. Ama Bobby tam bir futbolcu.

Futbol takımı bir orkestra gibidir, farklı enstrümanlar için farklı insanlarınız var. Bazıları diğerlerinden daha gürültülü ama hepsi ritim için önemli.

“Bobby, orkestramızda 12 enstrüman gibi çalıyor! Ritmimiz için çok önemli. Onsuz da iyi oynayabiliriz, ama kesinlikle sahada olmasını istiyorum ve sayılara bakarsanız, sahada olması çok hoşuma gidiyor. Gerçekten harika."

Klopp, 9 numarayı maç cetvelinde görmekten çok memnun olduğunu kabul etti ve Firmino'nun formuyla ilgili son soruların, golü ekstra bir duyguyla kutlayan takım arkadaşlarından bazılarını etkilediğini söyledi.

O ekledi: “Bobby ile ilgili hiçbir şeyden endişelenmiyorum, ancak zaman zaman bir gol attığını biliyorum!

Bu hedef çok önemliydi ve en çok sevdiğim şey çocukların tepkisiydi. Kutlamayı gördün. Her zaman hedefleri kutluyoruz ama bu gerçekten duygusaldı.

"Açıkçası oyuncular maalesef gazete okuyorlar ve bazı eleştiriler olduğunu gördüler, bu yüzden gol attığı için gerçekten mutlu oldular."

Klopp ayrıca, geçen ay sadece bir dakikalık rekabetçi aksiyonu yöneten bir başka Reds forvet, Takumi Minamino ile ilgili bir soruyu da ele aldı.

"Biçimde herhangi bir düşüş yok," dedi. “Taki iyi antrenman yapıyor, örneğin dün olağanüstü biriydi. Bu sadece güçlü bir takım ve saldırgan bir şekilde – Tanrıya şükür – diğer pozisyonlarla aynı sorunları yaşamadık. Bu takıma girmek zor, işte böyle.

"Ama formda düşüş yok, sadece bir meydan okuma. Ancak Taki sansasyonel bir çocuk ve harika bir oyuncu, bu yüzden bu zorlukla yüzleşecek. Şüphesiz onun zamanı gelecek. "