Guardiola, Man City'nin Gladbach zaferine karşın daha 'klinik' olmasını istiyor

Gabriel Jesus ve Bernardo'nun golleri City'ye ilk maçtan itibaren güçlü bir avantaj sağladı, ancak kazanma marjı daha da geniş olabilirdi

Contents

Gabriel Jesus ve Bernardo'nun golleri City'ye ilk maçtan itibaren güçlü bir avantaj sağladı, ancak kazanma marjı daha da geniş olabilirdi

Manchester City patronu Pep Guardiola, Çarşamba günü Borussia Monchengladbach karşısında 2-0'lık baskın bir galibiyet kaydettikten sonra, bitirişlerini tazelemeye çağırdı.

Premier Lig liderleri, Şampiyonlar Ligi son 16 karşılaşması boyunca kontrolündeydiler ve beraberlikte net bir avantaj elde etmek için her yarıda Gabriel Jesus ve Bernardo Silva gol attı.

Ancak Guardiola, gol çizgisinin gol önünde daha hassas bir şekilde daha rahat olabileceğine inanıyor.

Pep ne dedi?

"Genelde gerçekten iyi oynadık. Eylemlerde yeterince ön planda değildik – kaleciyle, savunmacı ile olanlara karşı. Bu yarışmada daha klinik olmalıyız, daha iyi olmalısınız," dedi. son düdükten sonra muhabirler.

"Ama genel olarak şikayet yok. Ne kadar fiziksel ve ne kadar iyi organize olduklarını biliyorum. Bir elmasla oynuyorlar, Stingl ile çok sayıda oyuncu koyuyorlar, Neuhaus ve Hoffman ile arkasından bir oyuncu koşuyor. daha büyük alan.

"İyi bir oyundu. Kyle Walker bugün istisnai bir oyundu. Oynadığı oyun, iyi bir oyundu – ilk adımdı ve ikinci ayağa birkaç hafta kaldı ve şimdi sadece West Ham karşısında üç gün içinde maçın toparlanacağını düşünüyordu.

"Bu yarışmada fazla bir marjımız yok. Eylemler, bire bir veya üçe karşı tekrar ikiye sahip olacak. Bizim pozisyonumuzda, en azından eylemi bitirmeli, kaleci Sommer yapmalı, kurtarmalı ve biz yapmadık.

"Üçüncü üçte de oraya varma şansı yarattık. Süreç iyiydi. Merkez savunma oyuncularının bu pozisyondaki kanat oyuncularına ulaşmasını taahhüt ettik ve daha iyi bitirmeliyiz.

"Ve bu rekabette kendinizi geliştirmelisiniz. Ama sadece bugün olmadı, başka bir gün başka bir oyuncu olacak. Bunu bu rekabette bilmeleri gerekiyor – çünkü Premier Lig'de her zaman puan düşürebiliriz ama siz bir marjınız var. Bu yarışmada hiç şansınız yok. "

City için sırada ne var?

Şampiyonlar Ligi istismarlarının ardından City, Premier Lig'in zirvesinde 10 puanlık üstünlüğünü savunmaya çalışırken yerel meselelere geri dönüyor.

Pep'in adamları Cumartesi günü West Ham'ı ziyaret ederken, en yakın rakipleri Manchester United ve Leicester City, ertesi gün sırasıyla Chelsea ve Arsenal'e karşı mücadele ediyor.

Şampiyonlar Ligi son 16 beraberliğinin ikinci ayağı ise, City ve Gladbach'ın Etihad Stadyumu'nda buluştuğu 16 Mart'a kadar gerçekleşmeyecek.

Daha fazla okuma