Haaland: Mbappe hat-trick, Sevilla'ya karşı Dortmund'u ikiye katlamama ilham verdi

20 yaşındaki futbolcu,

Contents

20 yaşındaki oyuncu, Çarşamba günü Şampiyonlar Ligi'nde Sevilla'ya karşı ilk maçta galibiyet için Alman tarafını kovdu.

Borussia Dortmund sansasyonu Erling Haaland, Çarşamba günü Sevilla'ya karşı kazandığı maçta galibiyet performansının, Paris Saint-Germain'in yıldızı Kylian Mbappe'in bir önceki gece Barcelona'ya karşı yaptığı hat-trick'den ilham aldığını söylüyor.

Dortmund, son 16'lık beraberliğin ilk ayağında ev sahibini 3-2 yenmek için arkadan geldi. Sevilla'nın forvet Suso, maçın başlarında skoru açtıktan sonra, Mahmoud Dahoud ziyaretçiler için eşitliği sağladı ve Haaland devreyi ikiye katladı.

Haaland'ın şu anda bu sezon Şampiyonlar Ligi'ndeki beş maçtan sekiz golü ve tüm müsabakalarda 24 maçta 25 golü var.

Ne söylendi?

20 yaşındaki oyuncu, İspanyol tarafına karşı gösterdiği çarpıcı performansla tarihe geçti ve genç süperstar Mbappe'in kendisine takımını zafere ateşleme motivasyonu verdiğini itiraf etti.

CBS Sports'a şunları söyledi: "Dün Mbappe'yi gördüm ve güzel goller attı ve ondan bedava destek aldım! Yani evet, güzeldi."

Şampiyonlar Ligi iç mücadelelerle çelişiyor

Dortmund, Şampiyonlar Ligi'nde güçlü görünürken, Bundesliga'da zorlu bir dönemden geçiyor. Son altı maçından sadece birini kazandılar ve ilk dörde girmeyi kaçırma tehlikesiyle karşı karşıyalar.

Haaland, tarafının neden Avrupa rekabeti konusunda Almanya'dakinden daha ikna edici olduğunu bilmiyor, ancak Cumartesi günü karşılaştıklarında rakipleri Schalke'ye karşı bir zafer kazanabileceklerini umuyor.

DAZN'a , "Bunun motivasyona mı yoksa tutkuya mı bağlı olduğunu söyleyebilir misin bilmiyorum, ama bugün daha çok çevrimiçiydik. Güzeldi " dedi.

"İki gol atmak iyi değildi, ancak deplasmanda üç gol atmak ve onları yanımızda götürmek iyi.

"İyi bir planımız vardı. Edin [Terzic] iyiydi ve onunla çok konuşuyordum. Bugün benim oyunum olacağını ve şansımı elde edeceğimi ve yaptım, bu yüzden önemli bir galibiyet olduğunu söyledi.

"Şimdi hemen iyileşmemiz gerekiyor. Bu hafta sonu büyük bir maçımız var. Bu olumlu zihniyeti o oyuna almalıyız çünkü onu da kazanmak zorundayız, ama bu gece İspanya'da kazanmak gerçekten güzeldi. "

daha fazla okuma