Kerala Blasters: Facundo Pereyra, ISL'de bir sürpriz yapabilir mi?

Sorumluluk Reddi – Facundo Pereyra kesin bir vuruş değil ama bir sürpriz yaratabilir

'Marquee' terimi artık Kochi'de unutulmuş bir kelimedir. Arka arkaya üçüncü sezonda Kerala Blasters , kadrosunda yüksek profilli yabancı bir oyuncu olmadan yeni bir futbol sezonuna başlayacak.

Son yıllarda, Blasters'da yukarıdan aşağıya doğru değişim rüzgarları görüldü. Kadrolar tekrar tekrar yenilendi, yetkililer gemiye geldi ve istifa etti ve her sezon takımın yaklaşımında hiçbir tutarlılık olmadı.

2020-21 sezonu öncesinde ISL'nin yabancı oyuncu kurallarındaki ani değişikliklere her zaman karşı çıkan Blasters, altı yeni yabancı oyuncuyu bünyesine kattı ve İspanyol Sergio Cidoncha'yı elinde tuttu. Diğerleri ya kulübün planının bir parçası değildi ya da ücret kesintisi yapmak istemiyorlardı.

Bu yıl, tüm sezonu Goa'da oynayacak olan Kochi merkezli kulüp, yurtdışında liglerde parlayan deneyimli denizaşırı oyuncuları getirmeyi tercih etti. Kerala'daki işe alım, geçen sezon Cidoncha, Mario Arques ve Bartholomew Ogbeche gibi denenmiş ve test edilmiş oyuncuları getirmeye odaklandı. Gelen oyuncuların profili bu sezon önemli ölçüde farklı.

kerala blasters: facundo pereyra, isl'de bir sürpriz yapabilir mi?

Skinkys ve I-League galibiyet baş antrenörü Kibu Vicuna, Hindistan futbol taraftarlarının aşina olmadığı birçok oyuncu profilinden geçti. Ve ilk gelen Arjantinli Facundo Pereyra idi.

Facundo Pereyra: Sürpriz bir paket mi?

Maximiliano Barreiro ve Martin Perez Guedes gibi isimler kendi ISL takımlarından ayrıldılar, bu da Pereyra'nın bu sezon ISL'deki tek Arjantinli oyuncu olabileceği anlamına geliyor. Hint futbolu son zamanlarda Arjantinliler için çok başarılı bir oyun alanı olmadı, ancak Pereyra'nın profili Blasters'a umut verecek. Yeni başlayanlar için, saldıran bir orta saha oyuncusu olarak oynayabilir ve bir forvet rolünü üstlenebilir.

Pereyra kariyerine yerel kulübü Club Atletico Estudiantes ile başladı. 2009'da Şili kulübü Palestino'ya kredi verdi ancak kulüpte düzenli olarak yer alamadı. 2011'de Audax Italiano için 34 lig maçına çıktığında en çok ihtiyaç duyduğu molayı başka bir Şili destinasyonunda aldı. O sezonda 15 gol attı ve bu, kulüplerin not almaya başladığı zamandı.

Pereyra daha sonra Meksika'ya taşındı ancak San Luis için sadece üç gol atabildi. Ancak, çok yönlü futbolcu Gimnasia La Plata'da 15 gollü bir sezon daha kaydettiği ve kulübün ikinci ligden yükselmesine yardımcı olduğu için formda küçük bir düşüş oldu. O sezon ligde en çok gol atanlar listesinde dördüncü oldu.

kerala blasters: facundo pereyra, isl'de bir sürpriz yapabilir mi?

Kerala Blasters'ın Avrupa Ligi'nde Eintracht Frankfurt ve Lazio gibi kulüplere karşı üç sezon arka arkaya oynayan bir oyuncusu var. Yeni kulübünde kıta futbolunu kaçıracak ancak Blasters, sezon ilerledikçe Kibu'nun Goa'daki takımına katkıda bulunabileceğini umacak.

En iyi ligde bir sezon oynadı ve Yunan kulübü PAOK'a katılmadan önce dokuz gol attı. İlk sezonunda 29 maça başladı ve 12 lig golü attı. Ayrıca PAOK'un 4-0 kazandığı maçta Moldova'nın kulübü Zimbru'ya karşı Avrupa Ligi'nde hesabını açtı. Yarışmadaki diğer tek hedefi, PAOK için Dinamo Tiflis'e karşı üç yıl sonra geldi.

PAOK'ta kariyerine iyi bir başlangıç yapmasına rağmen Pereyra, gagalama sırasını düştü ve ilk takım dakikalarını bulmak için kiralanmak zorunda kaldı. Bunu Azerbaycan'da mutsuz bir büyü ve Arjantin ve Meksika'da başarısız büyüler izledi. Solan kariyerini yeniden canlandırmak için 2018'in ilk yarısında Gimnasia'ya geri döndü, ancak 2017-18 sezonunda ligde toplam beş başlangıçta yalnızca bir gol atabildi.

Pereyra, son iki sezonunda 45 maçta 17 gol attı (Kıbrıs Kupası ve birinci lig). Bu Pereyra gibi çok yönlü bir oyuncu için iyi bir puan olsa da, kulüpteki son sezonu genel olarak çok etkileyici değildi.

Son gösterimlerine bakılırsa, onu düzenli bir atış olarak görmek akıllıca olmaz, ancak hızlı ve iyi bir şekilde yerleşirse, sürpriz bir tehdit haline gelebilir.