Vicente Gomez: Kerala Blasters, net görüşe sahip bir ekiptir

Neden sadece İspanya'da oynayan bir oyuncu Kerala Blasters'ı seçti …

Neden sadece İspanya'da oynayan bir oyuncu Kerala Blasters'ı seçti …

Son 10 yılda her sezon 20'den fazla lig maçı oynadıktan sonra, 32 yaşındaki orta saha oyuncusu Vicente Gomez kendini İspanya'dan uzakta yepyeni bir bölgede buluyor.

Profesyonel kariyerinde ilk kez Gomez, kendi ülkesi dışında bir takımın formasını giymeye hazırlanıyor. Bu sezon Kerala Blasters için Hindistan Süper Ligi'nde (ISL) sarı gölgede görülecek.

"Çok az gördük Hindistan ama umut. Daha yakında keşfetmek ISL ilk izlenim ve Kerala Blasters son derece olumlu, için" Goa karantina, anlattı Hedef şu anda Gomez.

"Pek çok cesaret verici gerçek duydum. Kerala Blasters, net bir vizyona sahip, hedeflerine ulaşmak için iyi düşünülmüş bir plana sahip bir ekip. Üstelik, ciddi ve çalışkan bir ekip, çok şey yapmak istiyor. Peki bu sezon şampiyonluk için savaşmayı hedefliyoruz.

"Menajerim Hindistan'da oynama imkanı olduğundan bahsetti. Karolis (Skynkys) ile Kerala Blasters'ın vizyonları ve Kibu (Vicuna) ile takımın oyun stili hakkında yaptığım tartışmalar bana bunun benim için en iyisi olduğuna dair güven verdi. . Her zaman başka ülkelerde oynamak istemişimdir ve KBFC'ye katılmak benim için doğru fırsattı "diye ekledi İspanyol.

vicente gomez: kerala blasters, net görüşe sahip bir ekiptir

İspanya futbolunun ilk iki liginde Las Palmas ve Deportino La Coruna'da forma giyen Gomez, 2020-21 futbol sezonunun devam eden Coronavirüs salgını nedeniyle benzersiz olacağını düşünüyor. ISL kulüplerinin zorunlu karantina protokolleri nedeniyle yabancı oyuncular da dahil olmak üzere tam kadrolarıyla antrenman yapmak için yalnızca birkaç haftası var. Sezon 20 Kasım'da Goa'da başlayacak.

"Bu, kariyerimin en eşsiz sezonu olacak. Laliga'daki önceki sezonum kapalı kapılar ardında oynanmasına rağmen, sokaklarda natürmort vardı. Taraftarların sizi tribünlerden neşelendirip motive etmeleri kesinlikle zor olacak ama benim hayalim ISL unvanı için oynayabilmek ve sıkı mücadele edebilmek, "dedi Gomez.

Oyuncu, kariyerinde ilk kez farklı formatta bir ligde de oynayacak – ISL'de bir playoff var ve bir final ve Hint kulüpleri futbol sezonu başına en fazla 21 maç oynuyor. Daha kısa sezonda oyun sayısı açısından sorgulandığında, Gomez temkinli bir şekilde iyimserdi ve yanıtını kısa tuttu.

"Bunu sezon boyunca yüksek seviyede futbolu sürdürmek için bir fırsat olarak görüyorum çünkü sadece birkaç maç var."

Huracan gençlik ürünü, profesyonel kariyerine 2007 yılında başladı ve daha sonra Las Palmas'a taşındı. 2018'de Deportivo'ya katılmadan önce üst üste sekiz sezon Las Palmas'ı temsil etmeye devam etti. İspanya'nın en iyi kulüplerine karşı La Liga'da üç yıllık tecrübesi var.

Sarı Ordu, bu kez Goa'da arka arkaya dördüncü ISL sezonu için playoff'ları kovalarken, Blasters'da tüm deneyimine ihtiyaç duyulacak.