Thiongâ € ™ o: Kakamega Homeboyz

Ingwe, 2020-21 lig kampanyası için kadroyu güçlendirirken ana transfer hedefini nihayet bu pencerede açıkladı

'ten kanat oyuncunun AFC Leopard imzası

Ingwe, 2020-21 lig kampanyası için kadroyu güçlendirirken nihayet ana transfer hedefini bu pencerede açıkladı.

AFC Leopards nihayet Kakamega Homeboyz'dan kanat oyuncusu Peter Thiong'o'nun imzalandığını açıkladı.

İki kulüp, oyuncunun Ingwe'ye imza atmasına izin vermeyeceğini iddia eden Homeboyz ile oyuncunun transferi için mücadele ediyor .

Ancak, AFC Leopardları, kanadın Den'e katılmak için iki yıllık bir sözleşme imzaladığını doğruladı.

Ingwe sosyal medya sayfalarında “AFC Leopards, Kakamega Homeboys'tan kanat oyuncusu Peter Thiong'o'nun iki yıllık bir sözleşmeyle imzalandığını doğrulamaktan mutluluk duyuyor” dedi. "AFC Leopards Thiong'o'ya hoş geldiniz."

Kanat oyuncusu, terkedilmiş 2019/20 Kenya Premier Ligi ( KPL ) sezonunda Nicholas Muyoti liderliğindeki suçlamalar için sekiz gol attı.

O AFC Leoparlar için imza istekli neden daha önceki bir röportajda, Thiong'o Hedefe giden saptandı.

“Evet, Homeboyz aktif bir sözleşme var, ama Ekim ayında sona eriyorsa,” Thiong'o Hedefe giden saptandı.

"Yeni bir mücadeleye gitmenin tam zamanı, bir oyuncunun büyümesinin tek yolu bu ve eminim ki Leopardlar'da meydan okuyacağım. Ama Homeboyz'un benim için yaptığı her şeyi takdir ediyorum.

"Homeboyz'dan yeni bir meydan okuma arayışı içinde gitmeme izin vermesini istiyorum."

13 kez lig şampiyonu takımlarını yeni sezon öncesinde güçlendirmek için çalışıyorlar ve John Oyemba, Harrison Mwendwa, Bienvenue Shaka ve Kongolu orta saha oyuncusu Fabrice Mugheni ile sözleşme imzaladılar.

AFC Leopards, kulüpte yaşanan mali zorluklar nedeniyle 2019/20 sezonunda yabancı oyuncularından biri hariç hepsini kaybetti.

Antrenör Casa Mbungo, Vincent Habamahoro, Soter Kayumba, Ismail Diara ve Tresor Ndikumana'nın aylarca parasız gittikten sonra kulübü terk etmesiyle çıkışı yönetti.

O zamandan beri Wazito FC'ye imza atan Vincent Oburu, şimdiye kadar AFC Leopards'tan ayrıldığını onaylayan tek yerel oyuncu.

Bu sezon lig şampiyonluğunu hedefleyen Ingwe , mücadelesine 20 Kasım'da evinde Western Stima'ya karşı başlayacak .

28 Kasım'da eski şampiyonlar, 4 Aralık'ta kendi sahalarında 18: 30'da başlaması beklenen bir maçta Zoo FC ile karşılaşmadan önce ligde ilk kez oynayan Bidco United'a uzak olacaklar.

Leopards, Zoo ile karşılaştıktan sonra 9 Aralık'ta Nzoia Sugar'a ev sahipliği yapacak. Şeker Değirmencileri her zaman Ingwe için zorlu bir rakip olduğunu kanıtladı ve ikili Sudi Stadyumu'nda son karşılaşmasında 2-2 berabere kaydedildi.